Wakacje i wczasy w Rewalu

Rewal to ciekawa pod względem turystycznym i krajobrazowym wieś położona nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość nie należy do dużych, ale jest ceniona przez turystów i co roku odwiedzają ją liczni miłośnicy nadmorskich krajobrazów, ciszy i spokoju. Można spędzić tu wczasy lub przyjechać podczas wakacji zorganizowanych nad morzem.

Położenie Rewalu

Rewal znajduje się na terenie północno-zachodniej Polski, nad Morzem Bałtyckim, na obszarze należącym do Pobrzeża Szczecińskiego. Ta niewielka miejscowość nie ma praw miejskich, jest to gmina, której historia sięga XV wieku. W okolicy nie brakuje typowo nadmorskich krajobrazów i form, często o charakterze polodowcowym i erozyjnym.

Walory Rewalu

Jednym z głównych walorów Rewalu jest przyjemny, spokojny klimat. Miejscowość, choć nastawiona na turystykę, jest niewielka i słabo zaludniona. Z tej przyczyny można tutaj świetnie wypocząć, na czym skorzystają szczególnie osoby lubiące naturę, zainteresowane poznawaniem historii regionu, swobodą i uzdrowicielskim charakterem miejscowości. Niektórych zaciekawi z pewnością rzeźba geologiczna okolicy. Spacery po Rewalu i innych miejscowościach położonych nieopodal będą świetną okazją, by się z nią lepiej zapoznać.

Znajdź nocleg w Rewalu >>

Lokalne atrakcje

W miejscowościach tak małych, jak Rewal nie ma za dużo do oglądania, jeśli chodzi o zabytki lub typowe atrakcje. To nie oznacza jednak, że jest nudno i wakacje nie mają szans się udać. Na uwagę zasługuje chociażby ciekawa, już wyżej wspomniana, rzeźba geologiczna. Obejrzeć można prawdziwą, naturalną wydmę – o ile oglądanie jest dozwolone, to wchodzenie na nią już nie, z uwagi na bezpieczeństwo obiektu oraz turystów. Charakterystyczne wyżynne ułożenie to kolejna charakterystyczna cecha Rewalu, który prawie w całości leży na paśmie nadmorskich klifów. Nie trzeba dodawać, że gwarantuje to piękne widoki na morze oraz sporą część lądu.

Wypoczynek w Rewalu to dobra okazja do pogłębienia wiedzy na temat historii, głównie dotyczącej morza i aspektów powiązanych – na przykład rybołówstwa. W miejscowości widać silne echa zajmowania się rybołówstwem od dawnych czasów, istnieją pewne tradycje, jak też obiekty, które można obejrzeć. Wśród nich warta zachodu jest chociażby działająca i przynosząca lokalnie zyski baza rybacka. Ciekawa i użyteczna pod względem turystycznym jest także plaża, która, choć lubiana przez odwiedzających, zapewnia możliwość spokojnego odpoczynku i nabycia pięknej opalenizny. Chętni do spacerowania po Rewalu powinni zwrócić uwagę na zabudowę. Wśród nowszych budynków przetrwało trochę tych, które pamiętają dawne czasy i mogą stać się atrakcyjnym tłem do rozważań o historii miejscowości albo do… robienia zdjęć.

Działającą atrakcją jest tutejsza przystań rybacka, jak też część funkcjonującej kolei nadmorskiej – zabytkowy dworzec zlokalizowany w południowej części Rewalu. Miłośnicy aktywnego odpoczynku nie będą mieli tu dużo możliwości, ale jednym z godnych polecenia sposobów na trochę ruchu jest skorzystanie z kąpieliska. Marząc o sportowych emocjach, można przyjechać do Rewalu na turnieje szachowe bądź też pobyć nieco dłużej i zapisać się na zajęcia sportowe w nowoczesnym kompleksie.

Baza noclegowa

Ilość obiektów noclegowych w Rewalu nie jest zbyt duża, ale wystarczająca. Dużo propozycji to kwatery dostępne w predestynowanych obiektach, ale można wynająć również pokoje w prywatnych domach. Popularne są też pensjonaty położone blisko morza i to zwykle one najbardziej zachęcają turystów.

Podsumowanie

Rewal to malownicza wieś rybacka, w której można wygodnie odpocząć od hałasu i pośpiechu. Na stronie Przymorzu.pl istnieje regularnie aktualizowana lista obiektów, w których dostępne są wolne pokoje dla turystów. Mając już nocleg, można bez obaw zająć się planowaniem wypoczynku w tej uroczej miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here