Zwiedzanie Aten

Ateny to jedno z najstarszych miast na świecie, a poza Rzymem nie ma miast, które mają tak dobrze udokumentowaną historię z nimi związaną. Ateny były światowym centrum edukacji i filozofii oraz rodzinnym miastem myślicieli, takich jak Sokrates, Platon, Archimedes i Perykles, a miasto uważane jest za kolebkę demokracji.

Chociaż Ateny stały się dużą i zanieczyszczoną metropolią z ponad trzema milionami mieszkańców, dla turystów wciąż ważne jest, aby odwiedzić to niegdyś potężne miasto, które ponownie wyznacza europejskie życie kulturalne. W lecie może być nieprzyjemnie gorąco w Atenach, więc najlepiej się tam wybrać wiosną lub jesienią. Poza tym w tym okresie jest znacznie mniej turystów niż w sezonie letnim. Ateny to doskonały początek zwiedzania Grecji. To miasto gwarantuje dobre jedzenie i niezliczone atrakcje.

Ateny – zwiedzanie
Największym magnesem turystycznym Grecji i Aten jest Akropol, położony na wysokim na 150 metrów wzgórzu pośrodku miasta. To było centrum starożytnych Aten. Centralnie położona jest tutaj słynna Świątynia Partenon, zbudowana w 500 r.p.n.e. na cześć bogini Ateny, na której cześć miasto zostało nazwane jej imieniem. Można tam zobaczyć pozostałości Teatru Dionizosa i Świątyni Erechtejon. Możesz też zobaczyć Agorę, centrum społeczno-polityczne miasta, które istnieje już od 600 r.p.n.e., a także miejsce spotkania Sokratesa i jego zwolenników. Akropol jest otwarty codziennie od 08:00 do 18:00. Cały Akropol znajduje się oczywiście na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejną starożytną świątynią, którą powinieneś zobaczyć, jest Świątynia Zeusa Olimpijskiego, której budowa rozpoczęła się około 600 r.p.n.e., ale nie została ukończona przed 129 r.n.e. Była to wówczas największa świątynia w Grecji, początkowo miała ponad 100 gigantycznych kolumn z korynckich marmurów. Tylko 13 z nich wciąż stoi, ale nadal łatwo jest sobie wyobrazić, jak majestatyczny był ten budynek w czasach świetności. Jest otwarta od 08:30 do 19:30 w lecie, do 15:30 w zimie.

Oczywiście, miasto o tak bogatej historii ma wiele fascynujących muzeów i można zwiedzić takie miejsca jak Muzeum Aten, Narodowe Muzeum Historyczne, Galeria Narodowa i Muzeum Bizantyjskie. Narodowe Muzeum Archeologiczne posiada największą na świecie kolekcję sztuki greckiej od czasów starożytnych. Jest otwarte od 08:00 do 19:00 w lecie i od 08:30 do 15:00 w zimie.

Kolejne miejsce warte uwagi w Atenach to Ogród Narodowy, położony w pobliżu głównego placu w Atenach — Placu Sindagma. To duży i przestronny obszar z małym jeziorem z hordami kaczek i żółwi oraz małym zoo z wilkami, małpami, pawiami i pozornie samotnym lwem. Dla dzieci przygotowano plac zabaw. Wstęp wolny.

Attica Zoological Park to największe zoo w Atenach. Jest to nowe i prywatne zoo, które zostało otwarte w maju 2000 roku. Attica Zoological Park próbuje stworzyć dobry dom dla zwierząt bez klatek. Zoo chroni zagrożone gatunki, takie jak białe lwy i śnieżne lamparty. Park jest otwarty codziennie przez cały rok od 09:00 do zachodu słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here