Stadion narodowy - zwiedzanie

Dla prawdziwych miłośników aktywności fizycznej, chociażby tej pokazywanej w telewizji, najważniejszą dyscypliną sportową na świecie jest oczywiście sama piłka nożna. Mężczyźni i młodzi chłopcy wprost za nią przepadają. Potrafią oglądać te wszystkie mecze piłkarskie przez kilka godzin z rzędu, nie interesując się wyłącznie losami naszej polskiej drużyny, ale też sprawdzając poczynania zespołów reprezentujących inne kraje świata. Dla nich jest to prawdziwa pasja i coś najważniejszego na świecie. Jeżeli więc chcą czuć się prawdziwymi kibicami, muszą zrobić coś jeszcze – udać się na nasz Stadion Narodowy, na którym rozgrywają się najważniejsze potyczki piłkarskie.

Stadion narodowy – zwiedzanie
Stadion Narodowy usytuowany został w Warszawie. Wybudowano go w 2011 roku, a trzy lata temu zmienił swoją nazwę na „PGE Narodowy”. Oficjalne otwarcie całego kompleksu sportowego miało miejsce na początku 2012 roku. Warto też zauważyć, że cały stadion został sklasyfikowany przez UEFA do najwyższej utworzonej przez nią kategorii, która świadczy o jego nowoczesności, funkcjonalności i dobrym designie. Stadion mieści w sobie aż dwa rzędy gigantycznych trybun, które oferują miejsca siedzące prawie pięćdziesięciu dziewięciu tysiącom widzów. Niecałe pięć tysięcy miejsc ma znacznie podwyższony standard, a wśród wszystkich siedzeń występuje również 69 loży dla najważniejszych gości i widzów, którzy za swoje bilety na mecze zapłacą trochę więcej. Sam obiekt na pewno robi ogromne wrażenie i tego akurat nie można mu odmówić. Już na zdjęciach prezentuje się niesamowicie imponująco i poraża przede wszystkim rozmiarem swojej konstrukcji, dlatego widząc go na żywo po raz pierwszy, można się nim gigantycznie zachwycić.

A czy turyści, którzy akurat nie mają ochoty na kupowanie żadnych biletów na mecze, mogą zdecydować się na zwiedzenie całego Stadionu Narodowego w Warszawie? Całe szczęście tak. Niemalże od samego początku udostępnia się go turystom, którzy mogą wejść na jego teren i zobaczyć, jak te wszystkie trybuny czy inne jego elementy prezentują się w rzeczywistości. Osoby zarządzające obiektem dopuszczają do niego zarówno turystów indywidualnych, jak i całe grupy zorganizowane. Poruszają się oni po terenie obiektu po wyznaczonych trasach tematycznych. Do wyboru mają ich kilka, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem zwiedzania warto by było je sprawdzić lub przynajmniej o nie zapytać, aby wybrać dla siebie tą najlepszą. Turyści mają także szansę wejść na wyjątkowy punkt widokowy, który znajduje się na samej górze trybun. Stamtąd stadion prezentuje się jeszcze bardziej okazale – to idealne miejsce do robienia zdjęć.

Wbrew pozorom bilety umożliwiające zwiedzenie Stadionu Narodowego nie są jakoś przerażająco drogie, dlatego każdy może spokojnie je sobie kupić i przy okazji, będąc akurat w Warszawie, zwiedzić jeden z ważniejszych budynków sportowych w całej Polsce. To właśnie tutaj odbywają się jednak nie tylko mecze i rozgrywki piłkarskie, ale też liczne koncerty i inne wydarzenia muzyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here