Zwiedzanie Warszawy.

Warszawa – największe miasto w Polsce. Stolica kraju, siedziba najwyższych władz. To najważniejszy ośrodek gospodarczy i naukowy. To miasto wielkich szans na karierę polityczną czy zawodową. Tutaj ćwierć miliona studentów pobiera naukę w 15 uczelniach państwowych i 43 prywatnych.
Warszawa jest często celem turystycznym dla wycieczek szkolnych. Równie często biura turystyczne otrzymują zamówienia wycieczek do stolicy od firm, które zwiedzanie miasta łączą ze szkoleniami pracowników.
Naszą stolicę chętnie odwiedzają przybysze z zagranicy.
Jak podają dane z raportów organizacji zajmujących się monitorowaniem ruchu turystycznego do stolicy co rok przyjeżdża prawie 10 mln turystów korzystających z noclegu. W tej liczbie prawie 3 miliony to goście z zagranicy. Gdy dodamy do nich tych, którzy nie korzystają z bazy noclegowej, to otrzymamy imponującą liczbę 20 milionów turystów!
Dzięki ogromnej liczbie hoteli, restauracji, barów, kawiarń turystom stworzono doskonałe warunki do pobytu w Warszawie.
Pomijając gości przybywających do Polski w celach biznesowych, każdy inny chce zwiedzić. Czasem przez kilka dni dni.
Co zwiedzać w Warszawie? Najbardziej godne polecenia są:

Stare Miasto
Rynek Starego Miasta otoczony kamienicami jest centrum historycznym stolicy. Warto przejść się uliczkami rozchodzącymi się od rynku, wstąpić do katedry pod wezwaniem św. Jana i ulicą Świętojańską dojść do Placu Zamkowego. Zwiedzanie Zamku Królewskiego to niezwykła podróż do przeszłości Polski. Od schyłku XVII wieku to miejsce było świadkiem najważniejszych wydarzeń, choćby dnia 3 maja 1791 roku, gdy Polacy uchwalili pierwszą w Europie, jak na owe czasy bardzo nowoczesną, konstytucję.
Trakt Królewski
Plac Zamkowy to początek historycznego szlaku komunikacyjnego, który kończy się w Wilanowie. Przejście ulicą Krakowskie Przedmieście i Nowym Światem to możliwość zwiedzenia Pałacu Prezydenckiego, licznych zabytków sakralnych, obejrzenia pomników znanych Polaków. Ulice pełne sklepów, kawiarń, restauracji są doskonałym miejscem na zrobienie zakupów lub wypoczynek przy filiżance aromatycznej kawy albo posiłek złożony ze specjałów kuchni polskiej.
W połowie Traktu Królewskiego znajdują się budynki Sejmu i Senatu RP. Można, po wcześniejszym zamówieniu terminu i uzyskaniu zgody, zwiedzić siedzibę polskiego parlamentu. Tuż obok rozpoczyna się teren najpiękniejszego warszawskiego parku – Łazienki Królewskie jak przed wiekami służą do wypoczynku, kontaktu z przyrodą, przeżyć estetycznych.
Zwieńczeniem Traktu Królewskiego jest pałac w Wilanowie. Budowla w stylu barokowym, położona w pięknych, wzorowo utrzymanych ogrodach, została zbudowana z inicjatywy króla Jana III Sobieskiego. Król Jan, o ile nie toczył kolejnej wojny, spędzał tu znacznie więcej czasu niż na Zamku Królewskim. Nie dziwi to nikogo, kto obejrzy ociekające przepychem barokowym pałacowe komnaty. Najcenniejsze pamiątki z czasów Jana III Sobieskiego są w pałacowym muzeum. Warto zwrócić uwagę na bogactwo łupów zdobytych przez polskiego króla po zwyciężeniu Turków pod Wiedniem w 1683 r.

Wieczór w Warszawie można spędzić w jednym z ponad pięćdziesięciu teatrów, kinie, albo w restauracji, pubie, dyskotece czy nocnym klubie. Ilość atrakcji wieczornych i nocnych jest niewyczerpana.
Każdy, kto choć raz przyjedzie do Warszawy, zakocha się w niej na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here