Wspinaczka górska - ile kosztuje sprzęt?

Wiele osób chciałoby spróbować uprawiać w życiu jakiś ekstremalny sport. Oczywiście wymaga on zazwyczaj dużego wysiłku, ale także odwagi. Jedną z takich aktywności fizycznych jest wspinaczka górska. Jej uprawianie nie obędzie się bez specjalistycznego sprzętu. Ile zatem kosztuje sprzęt do wspinaczki górski? Skąd wziąć środki finansowe na jego zakup? Otóż jednym ze sposobów są pożyczki pozabankowe. O tajnikach wspinaczki górskiej piszemy w poniższym artykule.

Od czego rozpocząć?  

Startem do profesjonalnego uprawiania tego sportu może stać się wyprawa na ściankę wspinaczkową w mieście, w którym mieszkamy. Zacznijmy od wykupienia kilku godzin wspinaczki z instruktorem. Taki trening nauczy nas jak obsługiwać sprzęt, a profesjonalny instruktor powinien nam przekazać kilka zasad, dzięki którym podczas wspinaczki nie zrobimy sobie samemu krzywdy. Trzeba także dodać, że na wybór instruktora powinniśmy poświęcić nieco czasu. Taki wstęp pozwoli nam zapoznać się z podstawami i stwierdzić, czy takie hobby nam się po prostu podoba. Może dojedziemy do wniosku, że nie chcemy dalej rozwijać się w tym obszarze albo taki trening wyzwoli w nas jeszcze większy zapał. Dopiero po podszlifowaniu podstawowych umiejętności można będzie stopniowo przejść do wspinaczki górskiej.   

Sprzęt do wspinaczki górskiej – koszt   

Przede wszystkim nie powinniśmy inwestować w używany sprzęt. Dlaczego? Po prostu nie wiemy, co z nim działo się wcześniej, a każde jego zepsucie (np. niewielkie przetarcie liny) może stanowić zagrożenie. Dlatego warto zainwestować w nowy sprzęt wysokiej jakości. W przypadku braku wystarczających oszczędności, pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości.

Jaki sprzęt jest nam potrzebny i ile kosztuje? Przede wszystkim powinniśmy zainwestować w kask (100 zł), linę (około 600 zł), uprząż (120 zł), ekspresy (około 40 zł za sztukę), karabinki (40 zł za sztukę), przyrząd asekuracyjny (około 140 zł), magnezja z woreczkiem (około 100 zł), buty wspinaczkowe (powyżej 120 zł), tasiemki do przypinania stanowiska (20 zł).  

Pamiętajmy, żeby na sprzęcie nie oszczędzać. Możemy także poszukać promocji, które pozwolą nam zakupić go w atrakcyjnych cenach. Sprzęt warto zakupić w sklepach sportowych, a najlepiej w sklepach wspinaczkowych, gdyż pracuje tam zespół fachowców mających wiedze na ten temat i służących nam radą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here