Hulajnoga elektryczna

Życie w miejskiej dżungli rządzi się swoimi prawami. Ileż to razy kląłeś, stojąc w gigantycznym korku w drodze do pracy? Podróżowanie komunikacją publiczną także nie jest niczym przyjemnym; próba zachowania równowagi pośród stłoczonych i równie podenerwowanych pasażerów to niezbyt dobry sposób na rozpoczęcie dnia. Czy zastanawiałeś się nad hulajnogą elektryczną jako alternatywnym środkiem lokomocji? Przekonamy cię, że warto!

  1. Hulajnoga elektryczna – dlaczego warto?
  2. Jak wybrać odpowiednią hulajnogę elektryczną?

Hulajnoga elektryczna – dlaczego warto?

Argumentów, przemawiających za przesiadką z auta na środek lokomocji, jakim jest hulajnoga elektryczna, jest co najmniej kilka. Jedną z istotniejszych kwestii jest oszczędność. Dojeżdżając codziennie do pracy autem, tracisz nawet kilkaset złotych miesięcznie na paliwo. Nie wspominając o opłatach, kosztach eksploatacyjnych, kosztach naprawy itp. Hulajnoga elektryczna jest zatem znacznie tańszym środkiem lokomocji. Jedynym kosztem jest opłata za prąd, jaki zużyjesz w trakcie ładowania akumulatora.

Kolejny argument to ekologia. Dojeżdżając do pracy hulajnogą elektryczną, masz realny wpływ na ochronę środowiska. Nie przyczyniasz się bowiem do emisji szkodliwych spalin i gazów do atmosfery.

Przesiadając się na hulajnogę, oszczędzasz także czas. Hulajnoga elektryczna jest dość szybka – przynajmniej na tyle, by swobodnie dotrzeć do pracy na terenie miasta. Szybka hulajnoga zapewnia płynne poruszanie się bez konieczności marnowania czasu w korkach – tak jak to się dzieje w przypadku jazdy autem, czy nawet komunikacją publiczną.

Jak wybrać odpowiednią hulajnogę elektryczną?

Jako że hulajnogi elektryczne szturmem podbiły serca mieszkańców miast, producenci ruszyli z odsieczą i przygotowali bogatą ofertę różnych modeli tych pojazdów. Jak wybrać najlepszy? Podczas porównywania poszczególnych modeli warto wziąć pod uwagę takie parametry techniczne, jak: moc i prędkość maksymalna. Niektóre hulajnogi o mocy 250W rozwijają prędkość nawet do 30 km/h. Niemniej jednak większy akumulator wiąże się z większą wagą całego pojazdu. Zwróć uwagę także na wielkość kół – czym większe koła, tym hulajnoga jest stabilniejsza. Duże koła będą optymalne także w przypadku nawierzchni o gorszej jakości. Małe koła sprawdzą się z kolei do jazdy na krótkich dystansach i po równej nawierzchni (na przykład, gdy masz możliwość dojeżdżać do pracy ścieżką rowerową). Na rynku dostępne są także modele z siodełkiem – idealne dla osób, które mają problemy z kręgosłupem lub na dłuższe dystanse. Szeroka oferta rozmaitych modeli pozwoli wybrać optymalną hulajnogę elektryczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here