rybak

Rybak zatrudnienie znajdzie przede wszystkim w firmach, które zajmują się połowę czy przetwórstwem ryb. dodatkowo potrzebuje pracowników, którzy będą gotowe i wyruszyć po niego w głąb morza czy jeziora. O pracę rybak może pytać na portach, w firmach czy fabrykach rybnych, ale również może spróbować swoich sił jako samodzielny rybak na własnym kutrze. Terenach nadmorskich prywatny rybołówstwo bardzo często ma miejsce. Jednak wówczas potrzebna jest odpowiednia zgoda na ilość złowionych ryb. O taką zgodę należy pytać głównego inspektora Rybołówstwa Morskiego lub Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ile jest w stanie zarobić rybak? Od czego zależą jego zarobki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-rybak-gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jak-rybak/

Od czego zależą zarobki rybaka?

Jego zarobki zależą przede wszystkim od miejsca, w którym jest zatrudniony oraz charakteru tego zatrudnienia. Mniejszą i płatną pracę otrzymamy, jeżeli pracujemy w firmach przetwórstwa spożywczego, które zatrudniają rybaków. Zarobki w pewnym sensie zależą od stopnia sezonowego. Najwięcej zarobimy w lato, ponieważ wtedy jest zwyczajowo większe zapotrzebowanie na ryby. Regulowane przetwórstwa rosną również poprzez obrót wszelkiej gastronomii. Zarobimy więcej, jeżeli w danym miesiącu uda nam się złowić sporą ilość i rybka wtedy możemy liczyć nawet na premię. Zarobki będą też uzależnione od gatunku wyłowionych ryb. Na zarobki wpływ ma również forma zatrudnienia. Na umowie o pracę zarobimy zdecydowanie więcej, niż traktując taką pracę jako zajęcie dorywcze.

Ile więc zarabia rybak?

Jest to ciężka oraz wymagająca praca. Nie idzie to jednak w parze z jej opłacalności są w Polsce. Najniższe zarobki zaczynają się już od 1000 zł brutto miesięcznie. Przeciętnie jako rybak zarobimy 2000 zł brutto, zaś najlepiej zarabiający rybacy są w stanie zarobić na miesiąc 4000 zł brutto. Wszystko to zależne jest od ilości pracy, danego miesiąca oraz aktualnego wakatu.

Zobacz też: http://www.biegiemprzezpolske.pl/rybak-jak-wyglada-jego-praca-obowiazki-w-pracy-jako-rybak/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here