Wakacje na Sycylii

Planujesz odwiedzić Sycylię podczas następnych wakacji i szukasz miejsc godnych zwiedzenia? Nic prostszego! Sycylia ma ich do zaoferowania całe mnóstwo i z pewnością Cię one nie rozczarują. Kiedy decydujesz się spędzić urlop w miejscu takim, jak Sycylia – zwiedzanie wydaje się być zupełnie naturalne. Co zatem możesz zobaczyć na tej włoskiej wyspie, czego doświadczyć? Wystarczy pomyśleć o tak ważnych zabytkach, jak rzymski teatr w Taorminie lub barokowe miasta Noto, Ragusa i Modica, aby mieć pewność, że nie będziesz żałować czasu spędzonego na Sycylii.
Wystarczy dołożyć do tego bogactwo naturalne wyspy, jej wulkany (Etna czy Stromboli), plaże i wspaniałe rezerwaty przyrody, takie jak ten w Zingaro, abyś wiedział, że ta podróż na długo zapadnie Ci w pamięć i nie będziesz się mógł jej doczekać. Nie może Ci również umknąć wspaniała włoska kuchnia! Któż nie jest jej fanem? Na pewno spodoba Ci się pobyt na Sycylii. Pytanie tylko: dokąd udać się najpierw?
Listę otwiera miasto Palermo, które jest stolicą Sycylii. Jest to bardzo bogate miasto pod względem historycznych budynków i zabytków oraz idealne miejsce do odwiedzenia, jeśli lubisz oglądać kościoły i pałace. Będąc w Palermo, nie można nie zobaczyć Pałacu Normanów, Katedry w Palermo, Teatru Massimo i Rynku Ballaro. Natomiast niedaleko Palermo znajduje się jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Sycylii: Katedra w Monreale, zawierająca w sobie tysiące metrów kwadratowych złotych mozaik, do których wykonania użyto aż 2200 kilogramów czystego złota!
Kolejne miasto godne złożenia w nim wizyty to Cefalù, które kiedyś było małym rybackim miasteczkiem z kolorowymi łodziami zacumowanymi przy molo i wydawało się nie tylko malownicze, ale i spokojne. Z biegiem czasu stało się jednak popularnym kurortem nadmorskim. Dzięki piaszczystej plaży i średniowiecznym zaułkom miejsce to jest bardzo piękne, ale niestety dość zatłoczone, zwłaszcza w sezonie. Warto jednak zatrzymać się w Cefalù, by podziwiać panoramę starego portu i molo i przejść się wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i restauracji. Jeśli masz czas, powinieneś również odwiedzić katedrę Cefalù Norman, najważniejszą budowlę tego miasta, a następnie wspiąć się na szczyt La Rocca di Cefalù: klif, który wychodzi na miasto i oferuje podziwianie spektakularnych krajobrazów. Czy to wszystko nie brzmi naprawdę zachęcająco?
Kolejna na liście jest Taormina, nazywaną „Perłą Sycylii”. To miasto słynie na całym świecie ze wspaniałego widoku na równinę Katanii i Etnę. Jest to jedno z najbardziej turystycznych miast na Sycylii, więc najlepiej przebywać w nim poza sezonem, aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt. Rzeczy, których nie powinieneś pod żadnym pozorem przegapić w Taorminie? Z pewnością będzie do nich należeć tamtejszy amfiteatr. Piękny widok na Etnę i morze zagwarantuje Ci natomiast Piazza IX Aprile. Jeśli chcesz, możesz również pokonać 300 stopni schodków, które prowadzą do kościoła Madonna della Rocca, aby podziwiać zapierający dech w piersiach widok z lotu ptaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here