choroby
fot. Pixabay.com

Choroby naczyniowe są zmorą naszych czasów. Jemy w pośpiechu, ruszamy się niewiele a na codzień naszemu życiu towarzyszy ogromny stres. Tak naprawdę jednak wystarczy zmienić kilka nawyków w naszym jadłospisie by cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Świetną inspiracją jest w tym przypadku dieta śródziemnomorska

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/choroby-naczyniowe/

Nadmiar białka zwierzęcego

Jednym z czynników powodujących miażdżycę jest homocysteina która wytwarza się w momencie spożywania białka odzwierzęcego. W naszej diecie często dominują też produkty zawierające cholesterol stąd warto rozważyć spożywanie mniejszej ilości mięsa, w szczególności czerwonego oraz tłuszczu odzwierzęcego w zamian wprowadzając warzywa i owoce w dowolnej formie.

 

Dieta śródziemnomorska – jak wprowadzić do jadłospisu?

Dieta śródziemnomorska powinna być tak naprawdę inspiracją. Nie chodzi tu o ścisłe trzymanie się reguł a zamianę pewnych produktów. Pamiętaj o wypijaniu dużej ilości wody, możesz dodać plaster cytryny czy ogórka albo listki mięty jeśli chcesz urozmaicić smak. Podstawą diety powinny być owoce i warzywa. Olej warto zastąpić oliwą z oliwek – wybierz taką dobrej jakości, najlepiej extra virgin. Kolejnym istotnym czynnikiem jest zastąpienie nadmiaru mięsa poprzez ryby i owoce morza. Doprawiaj je ziołami, czosnkiem czy sokiem z cytryny by uniknąć nadmiaru soli. Jeśli masz ochotę napić się alkoholu, niech to będzie lampka czerwonego wina gdyż zawiera przeciwutleniacze co w dłuższej perspektywie pozytywnie wpłynie na zapobieganie różnym chorobom serca.

 

Przeczytaj też: http://www.400miast.pl/objawy-arytmii-serca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here