Babskie wakacje

Tak jak babskie wieczory, kobietom potrzebne są też babskie wakacje, podczas których w swoim własnym towarzystwie odpoczną od problemów sercowych, dzieci, partnerów, pracy i wszystkiego, co je pochłania. Nikt tak nie zrozumie kobiety, jak druga kobieta borykająca się z podobnymi problemami i przeżywająca podobne radości. Babskie wakacje mają to do siebie, że nie jest istotne, gdzie się odbywają. Liczy się przede wszystkim kobiece towarzystwo i specyficzny klimat babskich pogaduszek i kobiecej solidarności. Zdarza się, że grupa przyjaciółek wybierze się razem nad morze, do salonu piękności, na wyprawę w góry lub ekscytujący rejs. Zazwyczaj są to okoliczności, które dają możliwość długich rozmów.

Babskie wakacje są potrzebne w kilku przypadkach. Pierwszy jest prozaiczny. Trzeba po prostu odpocząć. Nawet jeśli w życiu nie dzieje się nic szczególnie szczęśliwego lub nieszczęśliwego, warto co jakiś czas z przyjaciółkami odseparować się od rzeczywistości, którą ma się dzień w dzień od lat i przez kilka dni żyć w całkiem innym świecie. Drugim powodem, dla którego warto wybrać się na babskie wakacje są problemy sercowe. Tego rodzaju kłopoty mogą negatywnie wpłynąć na inne sfery życia kobiety, na jej poczucie wartości, kontakty z ludźmi, efektywność w pracy. Nie można pozwolić, żeby złamane serce na dłuższy okres czasu zatrzymywało kobietę w dążeniu do rozwoju i osiągania swoich celów. W takim momencie trzeba otoczyć się życzliwymi osobami. Babskie wakacje pomogą się zdystansować i przemyśleć sprawy. Wsparcie i ciepło przyjaciółek zapewni nową energię i gotowość do działania. Nie można cierpieć dłużej niż jest to konieczne.

Kolejnym powodem, dla którego warto regularnie organizować babskie wakacje, jest dbanie o więzi, pielęgnowanie przyjaźni. Z czasem drogi przyjaciółek mogą się rozejść. Mogą się rozjechać po różnych miastach, może je pochłonąć życie rodzinne, praca, czasami zdarzają się nieszczęścia, w których traci się przyjaciół. Zawsze warto po prostu spędzać czas z bliskimi ludźmi.

Babskie wakacje sprawdzą się również w sytuacji, w której głównym celem podróży są imprezy i zakupy. Nikt tak nie podzieli ekscytacji nowo zakupioną sukienką, jak najbliższa przyjaciółka, mama czy siostra. Wspólne zakupy w drogerii kosmetycznej dla wielu pań to relaks i rozrywka dużo lepsza niż wizyta w kinie czy spacer po parku. Poza tym o wiele lepiej robić zakupy, jeśli obok jest ktoś, kto doradzi, kto powie szczerze, co leży dobrze, a co uwydatnia wady, która szminka pasuje do koloru cery, a który puder jest za jasny. Czasem ze szczyptą czyjegoś wsparcia, można zrobić zakupy, z których jest się po stokroć bardziej zadowolonym, niż byłoby się kupując rzeczy samotnie.

Babskie wakacje charakteryzują się tym, że nie można na nie zabrać brata, chłopaka ani kolegi, nawet jeśli są to bardzo bliscy, zaufani ludzie. Babskie wakacje są takie przyjemne i potrzebne, dlatego że kobiety w otoczeniu kobiet czują zrozumienie. Mężczyźni tak naprawdę nigdy do końca nie pojmą, co czuje i myśli kobieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here