Co zobaczyć w Krakowie?

Kraków jest jednym z najstarszych i jednocześnie najbardziej reprezentacyjnych polskich miast. To właśnie tutaj w dawnych czasach odbywały się najważniejsze dla naszego kraju wydarzenia. To tutaj obecnie organizowane są światowe koncerty i imprezy kulturowe. Można powiedzieć, że to miasto łączy ze sobą dwie ery – historyczną przeszłość z dzisiejszą nowoczesnością. Dzięki temu jednak zwiedzanie Krakowa za każdym razem przyjmuje zupełnie inne oblicze i może zostać przeprowadzone w dowolny sposób.

Kraków jest jednym z najbardziej zaludnionych miast w Polsce. To właśnie do niego, podobnie jak do Warszawy i Wrocławia, każdego roku napływa cała masa młodych ludzi, którzy pragną kształcić się i rozwijać na renomowanych uczelniach. Niektórzy przeprowadzają się do tego miasta z myślą o lepszym życiu i zdobyciu pracy w jednej z ogólnoświatowych firm czy korporacji. Kraków bez przerwy przyciąga do siebie także zwykłych turystów – i to nie tylko tych pochodzących z samej Polski. Można w nim spędzić zarówno krótki weekend, jak i długi tydzień wakacji. Wyjechać na majówkę lub udać się do niego w ramach letniego wypoczynku. Mimo iż najważniejszymi obiektami zlokalizowanymi w samym Krakowie są oczywiście miejsca historyczne, nie trzeba wcale pędzić z ich zwiedzaniem, aby wyciągnąć ze swojej wycieczki jak najwięcej. Odkrywanie historii tego miasta bez trudu da się połączyć z czysto rozrywkowymi atrakcjami. A to przecież one dla wielu ludzi, zwłaszcza tych młodych, są po prostu najważniejsze.

Zwiedzanie Krakowa nie musi być jednak nudne czy męczące. Wizyty w historycznych obiektach kojarzą się ludziom przeważnie z typowymi wycieczkami szkolnymi, na których młodzież myśli zazwyczaj wyłącznie o tym, aby ponownie usiąść w autokarze i udać się do baru fast-food, by coś sobie przekąsić. Zwiedzając jednak to miasto na własną rękę, można dostosować tempo odwiedzania nowych miejsc do swoich własnych preferencji. Jednego dnia wystarczy odwiedzić przynajmniej jeden ciekawszy obiekt, aby w pełni skupić się na zdobyciu jak największej ilości informacji na jego temat. Mając do dyspozycji wyłącznie kilka godzin czy dni, na pewno wypadałoby udać się na Trasę Królewską. Przeważnie kierujące się na nią grupy rozpoczynają swoją wycieczkę od wizyty w kościele św. Floriana. Później przechodzą tuż obok Barbakanu i stamtąd dochodzą do Bramy Floriańskiej. Od razu mogą z niej też ruszyć na Rynek Główny, aby przy okazji coś przekąsić i naładować się energią potrzebną do kolejnego zwiedzania.

W Krakowie każdy może znaleźć coś dla siebie. To miasto po prostu tętni życiem i poraża turystów swoją różnorodnością. Zdecydowanie nie brak w nim wartościowych i historycznych obiektów oraz słynnych zabytków, których nazwy każdemu Polakowi są bardzo dobrze znane. Tuż obok nich występują jednak muzyczne kluby, klasyczne dyskoteki, puby, eleganckie restauracje i klimatyczne kawiarenki. Dwa zupełnie inne światy stykają się ze sobą na każdym kroku. Różnorodność jest zatem jednym z głównych atutów całego Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here