We wzięciu rozwodu może pomóc radca prawny

Rozwód to sądowe zakończenie małżeństwa. Aby jednak do niego doszło, konieczne jest złożenie odpowiedniego pozwu rozwodowego oraz rozprawa sądowa, której rezultatem jest rozwiązanie związku małżeńskiego.

Rozwody w Polsce

Na gruncie polskich przepisów rozwodami zajmuje się prawo rodzinne i opiekuńcze, które dokładnie reguluje sytuacje, w których rozwód jest możliwy.

Według prawa, może dojść do niego na skutek trwałego i zupełnego rozpadu związku małżeńskiego na płaszczyznach duchowej, fizycznej oraz gospodarczej.

Są jednak sytuacje, gdy sąd nie orzeknie rozwodu, na przykład wtedy, gdy mogłoby to powodować cierpienie małoletnich dzieci lub w sytuacji, gdy rozwodu chciałby małżonek wyłącznie winny rozpadu małżeństwa.

Bez orzekania oraz z orzekaniem o winie

Do rozwodu może dojść zarówno wtedy, gdy małżonkowie porozumieją się co do rozejścia, jak również wtedy, gdy przyczyna rozpadu związku jest wynikiem określone winy, na przykład zdrady, przemocy, alkoholizmu.

Większość rozwodów orzekana jest w Polsce bez wskazania winnego. Taki rozwód za porozumieniem stron jest szybszy i łatwiejszy w uzyskaniu. Część małżonków wybiera jednak rozwód z orzekaniem o winie, co pozwala im na dochodzenie sprawiedliwości wtedy, gdy wina leży po drugiej stronie.

Rozwód z pomocą radcy prawnego

Wprawdzie do przygotowania pozwu rozwodowego i w trakcie rozprawy małżonkowie nie potrzebują pomocy prawnika, to jednak jego wsparcie może być nieocenione.

Prawnik, na przykład radca prawny, doradzi, jaka forma rozwodu będzie najkorzystniejsza, przygotuje właściwe dokumenty, a także wystąpi w imieniu swojego klienta przed sądem.

Gdy potrzebny jest prawnik rozwody Gdynia to tylko jedno z wielu miast w Polsce, gdzie można otrzymać fachową pomoc. Oferuje ją między innymi Kancelaria Radcy Prawnego Natalia Zielmachowicz, z której usługami w tym zakresie można zapoznać się na stronie: radcaprawny-trojmiasto.pl/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/

Gdy zatem rozważany jest rozwód, warto udać się do kancelarii prawnej. Dzięki temu rozwód może być łatwiejszy, szybszy i mniej stresujący!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here