chorwacja
fot. pexels.com

Chorwacja – wyjątkowe miejsce, niesamowity klimat, cudowne zabytki i pyszne jedzenia. Odwiedzając Chorwację dobrze byłoby poznać ten kraj możliwie najlepiej. Poznaj zatem wyjątkowe miejsca, które musisz zobaczyć będąc właśnie w Chorwacji!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wakacje-w-chorwacji/

Jeziora Plitwickie

Park Narodowy Jezior Plitwickich to miejsce, które na mapie Chorwacji znajduje się w charakterystycznym zagięciu, ,,rogalu’’. Obszar Parku obejmuje kompleks szesnastu krasowych jezior, które połączone są wodospadami – jest ich aż ponad 90! Woda ma tutaj turkusowy kolor, ponieważ jest w nich duża ilość rozpuszczonego węglanu wapnia. Jeziorka są otoczone lasami, więc ten kontrast robi naprawdę ogromne wrażenie.

Miasto Dubrownik

Mówi się, że to chorwackie miasto jest ,,Perłą Adriatyku’’. Dubrownik można zobaczyć m.in. z wysokości jednego z okolicznych wzgórz. Wiele osób i przewodników zaleca, aby zrobić to ze wzgórza Srd. Panorama, roztaczająca się z takiego wzgórza wyróżnia się białymi murami, czerwonymi dachówkami i morzem w lazurowym kolorze. Całość jest niezwykle barwna i kolorystyczna.

Miasteczko Rovinj

Rovinj jest zdecydowanie mniejsze od Dubrownika i określa się go mianem ,,.Rubina Chorwacji’’. Panorama na to miasteczko jest podobna, jak w przypadku Dubrownika, również widać czerwone dachówki, które okalają owal starówki miasteczka. Mówi się, że jest to najpiękniejsze i najbardziej ciekawe miasto półwyspu Istria.

Wyspa Hvar

Mówi się, że jest to Królowa Chorwackich Wysp i jedna z 10 najbardziej pięknych wysp całego świata. Tę wyspę wyróżnia niesamowita flora, która skupia się na bujnej roślinności, która przeplata się z winnicami, polami lawendy i drzewami oliwnymi.

Pula

To miejsce, które zdecydowanie przenosi do przeszłości. Pula jest największym miastem na półwyspie i skrywa najpiękniejsze rzymskie zabytki. Znajduje się tutaj amfiteatr i jest on trzecim zabytkiem, który najlepiej zachował się na całym świecie. Przed nim znajdują się Koloseum i arena we francuskim Nimes.

Mljet

Ta wyspa jest jedną z najbardziej zielonych wysp Adriatyku. Ma 37 km długości i maksymalnie 3 km szerokości. To pięknie zielone miejsce jest utożsamieniem życia prawdziwej natury i zapiera dech w piersiach.

Przeczytaj też: http://www.400miast.pl/top-5-miejsc-na-mazurach-ktore-warto-odwiedzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here