Jasna góra - co warto zobaczyć?

Jasna Góra jest dość częstym miejscem docelowym wycieczek organizowanych przez polskie biura podróży. Tak naprawdę każda osoba wierząca odwiedza ją przynajmniej raz na kilka lat, gdyż to właśnie do niej wyruszają całe rzesze pielgrzymów. Jasna góra – zwiedzanie – jak może wyglądać? Co rzeczywiście warto zobaczyć w tym miejscu?

Po pierwsze – Kaplicę Matki Bożej i Bazylikę Jasnogórską. Te dwa punkty znajdują się w planach wszystkich wycieczek na Jasną Górę i żaden turysta po prostu nie może ich sobie odpuścić. To zresztą niezwykle ważne punkty dla osób wierzących. Można w nich spotkać się z Bogiem, podumać nad swoim życiem, zastanowić się nad jego sensem lub po prostu przez chwilę się pomodlić, prosząc o szczęście i zdrowie dla całej swojej rodziny. Kaplica Matki Bożej jest bez wątpienia najważniejszym miejscem na Jasnej Górze. To właśnie w niej sprawuje się sakramenty i codziennie organizuje się msze dla pielgrzymów i turystów. Będąc w tej kaplice, nie można też nie zwrócić uwagi na mieszczący się w niej Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Nawet na zdjęciach poraża on swoim pięknem, a na żywo wywiera jeszcze większe wrażenie.

Bardzo często też turyści odwiedzający Jasną Górę kierują swoje kroki w stronę Sali Rycerskiej. Jest to niemalże tak samo popularne miejsce co wspomniana już Kaplica Matki Bożej. Sala rycerska w dawnych czasach niejednokrotnie stawała się obiektem najważniejszych wydarzeń, dziś przechodzących już do historii naszego kraju. Obecnie można w niej podziwiać m.in. pamiątkowe sztandary wojskowe, ale też liczne inne przedmioty o wartości historycznej, którymi na pewno zainteresują się wszyscy, dla których dzieje naszego kraju są ważne. Wracając jednak do tematyki religijnej, na Jasnej Górze mieści się także Kaplica Różańcowa. Znaleźć ją można w niedalekiej odległości od Kaplicy Cudownego Obrazu. Kolejnym wartościowym punktem okaże się Kaplica pod wezwaniem Świętego Józefa. Niemalże codziennie w godzinach popołudniowych wyświetlany jest w niej film dotyczący Jasnej Góry, który staje się zwykle dodatkową atrakcją dla turystów.

Każda osoba wierząca i praktykująca swoją wiarę na pewno wielokrotnie słyszała już o Jasnej Górze. Mimo iż nieraz odwiedzają ją turyści kompletnie niezwiązani z religią, to właśnie ci wierzący mogą wyciągnąć z takich wycieczek zdecydowanie najwięcej. Dla nich Jasna Góra nie jest bowiem kolejnym punktem do zaliczenia z listy najciekawszych miejsc w Polsce. W końcu to ona jest nieraz głównym punktem docelowym pielgrzymek, organizowanych z przeróżnych zakątków naszego kraju. Najlepiej właśnie wziąć w nich udział, aby móc od podszewki odkryć wszystkie tajemnice Jasnej Góry, których jest naprawdę wiele. Udając się do niej na własnych nogach, człowiek musi najpierw trochę się wysilić, aby potem czerpać z tego pewne korzyści. Bo możliwość poznania historii naszego kraju powinna usatysfakcjonować każdego prawdziwego Polaka. Człowiek chce przecież wiedzieć, co działo się z jego ojczyzną w momencie, gdy go samego nie było jeszcze na tym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here