Kraków - co zwiedzać?

Kraków jest bardzo ważnym miastem dla naszego kraju. Dawniej był stolicą Polski, dziś obejmuje zaszczytną pozycję stolicy małopolski. To miasto na pewno warto zwiedzić i chociażby raz w życiu przespacerować się po jego niezwykle prezentujących się, historycznych uliczkach. O każdej porze roku można tutaj spędzić miło czas, dowiedzieć się czegoś nowego o losach Polski lub po prostu skorzystać z wszechobecnych atrakcji i punktów typowo rozrywkowych. Kraków – co zwiedzać? Czytaj dalej, a na pewno się tego dowiesz.

Pierwszym punktem na planie każdej wycieczki do Krakowa powinien być Stary Dworze. Turyści zazwyczaj zwracają swoją uwagę na ten nowy, który zachwyca ich swoją modernistyczną budową i układem, podczas gdy ten stary jest znacznie ciekawszym miejscem do zwiedzenia. Mieści się niemalże przy samej Galerii Krakowskiej, dlatego nietrudno na niego natrafić. Dostęp do niego jest darmowy, dzięki czemu zupełnie za darmo turysta może dopisać do swojego planu kolejny atrakcyjny punkt do zobaczenia.

Ciekawym obiektem położonym w Krakowie jest także Stary Kleparz, czyli popularne krakowskie targowisko. Na pierwszy rzut oka nie prezentuje się zbyt imponująco. Stare, umiejscowione tuż obok siebie budki wyglądają tak, jak gdyby za chwilę miały się rozpaść. Wnętrze jest jednak znacznie ważniejsze od tego, co widoczne na zewnątrz i tak samo jest z tym targowiskiem. Zawsze można na nim dostać świeże owoce i warzywa, a także liczne regionalne przekąski i przysmaki. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika gotowania!

Kraków bardzo często odwiedzany jest również przez prawdziwych patriotów, którzy w celu zdobycia wiedzy na temat własnego kraju, odwiedzają kolejne miejsca tworzące historię całej Polski. Krakowski Barbakan został utworzony w piętnastym wieku. Bardzo często pojawia się on na zdjęciach znanych artystów, bo robi piorunujące wrażenie i każdy, kto tylko przypadkiem się na niego natknie, zatrzymuje się przy nim chociażby na tych kilka dodatkowych minut. W tym miejscu na pewno warto zrobić sobie chociaż jedno zdjęcie!

Punkt następny – ulica Floriańska. Znana nie tylko wszystkim Krakowiakom, ale też mieszkańcom zupełnie innych części Polski. Wypełniona przeróżnymi marketami, małymi kramikami i budkami każdego zachwyci swoją barwnością i atrakcyjnością. Na ulicę Floriańską warto też przyjść w momencie odczucia chociażby niewielkiego głodu. To tutaj mieszczą się bowiem te najsłynniejsze krakowskie lokale gastronomiczne, wśród których na próżno szukać barów i fast foodów – oferują one dania pochodzące z prawdziwej polskiej sztuki kulinarnej.

Kraków – co warto zwiedzić? Wiele jest takich miejsc, które mogą czymś zainteresować wpadających do tego miasta turystów. Na pewno nie da się ich wszystkich zobaczyć w ciągu jednego czy nawet kilku dni. Kraków warto odwiedzić przynajmniej kilka razy w swoim życiu, aby zajść nie tylko do jego najpopularniejszych obiektów i zabytków, ale też zainteresować się tymi mniej słynnymi. Czasem to one potrafią być znacznie bardziej efektowne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here