Madryt - zwiedzanie

Stolica Hiszpanii to coraz częstszy cel dla Polskich turystów. Trudno się dziwić, skoro miasto kusi nas pięknymi widokami oraz licznymi atrakcjami. Na co powinniśmy się przygotować zanim wyruszymy w podróż?
Madryt – zwiedzanie tego miasta to z całą pewnością nie lada wyzwanie. Możliwości jest tyle, że trudno się zdecydować.
Tutaj właśnie spieszę z pomocą przedstawiając Ci najciekawsze atrakcje serca Hiszpanii.

1.PLAZA MAYOR, to jeden z głównych placów w Madrycie, otoczony kamienicami posiada oryginalny klimat. Po środku widnieje pomnik Filipa III, dawnego króla Hiszpanii. Stojąc na placu mamy wrażenie podróży w czasie, w końcu to tutaj odbywały się corridy, sztuki teatralne, koronacje królów, czy egzekucje. Plac niegdyś tętnił życiem, dziś jest jedynie tłem dla licznych kawiarni.

2.MUZEUM CERRALBO, miejsce, w którym przepych to pojęcie względne. Z zewnątrz budynek niczym się nie wyróżnia, jednak w środku- to już kompletnie inna historia.
Pałac pełen jest najróżniejszych skarbów, drogocennych płócien autorstwa wybitnych europejskich malarzy, przepięknej ceramiki, oryginalnych mebli i dywanów. Zwiedzanie tego miejsca będzie o tyle przyjemne, że nie wie o nim jeszcze zbyt wielu turystów.

3.PRADO, jeśli miłość do sztuki nie jest ci obca, będziesz w siódmym niebie. To właśnie tutaj znajduje się największa na świecie kolekcja malarstwa klasycznego. Możemy podziwiać między innymi dzieła Tycjana, Rafaela, Rubensa, Boscha, El Greco, Goi i wielu, wielu innych wybitnych artystów (Uwaga, duża ilość różnorodnych prac to gwarantowany zawrót głowy)

4.DWORZEC KOLEJOWY ATOCHA, to najstarszy, a do tego najpiękniejszy dworzec w Hiszpanii, do tego mieszkają w nim żółwie. Wszystko dzięki poczekalni, która została zaprojektowana jako ogród botaniczny, który stał się domem dla ogromnej ilości żółwi.

5.CHOCOLATERIA SAN GINES, to cudowna kawiarnia z niepowtarzalnym klimatem. Nie doświadczymy tu przepychu, lecz prostoty i nostalgii. Od ponad 120 lat jest otwarta codziennie, 24 godziny na dobę. Wybierając się do niej, koniecznie poproś o „chocolate con churros”. Churrosy to tradycyjny, lekko słonawy hiszpański wypiek. Ciasto jest wyciskane i smażone w gorącym oleju. To obowiązkowy punkt na liście rzeczy do spróbowania w Hiszpanii. Podczas delektowania się tym specjałem, możemy podziwiać zdjęcia sławnych osób , które tam wcześniej bywały.

6.PARK RETIRO, to najpopularniejszy park w Madrycie. Idealne miejsce, aby odpocząć po całodziennym zwiedzaniu i po prostu cieszyć się otaczającymi nas widokami. W samym centrum widnieje staw z pomnikiem Alfonsa XII, idealne miejsce na popływanie łódką. Oprócz ogromnej liczby drzew, krzewów i kwiatów, warto zobaczyć Palacio de Velazquez, w którym często są organizowane darmowe wystawy.
Co ciekawe w parku znajdziemy również podobno jedyny na świecie pomnik przedstawiający Szatana. Znajduje się w Kryształowym Pałacu (Palacio de Cristal). Jego widok zapiera dech w piersiach. Trudno uwierzyć, że coś tak pięknego może przedstawiać symbol czystego zła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here