Paragwaj wycieczki do niesamowitych miejsc

Podróżowanie dla wielu osób stało się pasją, a także świetną metodą na wypoczynek. Poza tym, odwiedzenie nieznanych nam do tej pory zakątków świata pozwala niewątpliwie poszerzyć horyzonty i zobaczyć rzeczy, których w zaciszu domowych nie mamy okazji oglądać, a przynajmniej nie na żywo. Jeśli szukamy interesującego miejsca, które warto odwiedzić, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę Paragwaj. Ameryka Południowa ma nam wiele do zaoferowania, od inspirujących widoków, po fascynującą wręcz atmosferę. Wycieczka do tych rejonów może okazać się prawdziwie rozwijającym doświadczeniem. Co warto umieścić na swojej mapie zwiedzania?

Most Przyjaźni

Jeśli nasza podróż obejmuje nieco szerszy zakres Ameryki Południowej, a do Paragwaju zamierzamy przedostać się z Brazylii, przejazd pięknym Mostem Przyjaźni powinien być pierwszą atrakcją na naszej drodze do tego kraju. Most ten położony jest nad rzeką Parana, a zatem mamy okazję ujrzeć piękne widoki z góry na lśniącą taflę wody. Sama konstrukcja jest bardzo estetyczna i stanowi niezwykle urokliwy obiekt. Warto zwrócić na niego baczną uwagę, ponieważ jest to jedna z najciekawszych zdobyczy lokalnej architektury. Po hiszpańsku Most Przyjaźni nazwiemy: Puente Internacional de la AmistadPrzejechać nim możemy z brazylijskiego miasta Foz do Iguaçu, a docelowo trafimy do kolejnego wartego uwagi miejsca – paragwajskiego miasteczka Ciudad Del Este.

Ciudad Del Este

To miasto niewątpliwie również powinniśmy dokładnie obejrzeć, warto więc zarezerwować trochę czasu. Nazywane jest zbiegiem trzech granic, ponieważ jest położone blisko granicy Paragwaju z Brazylią, a także Argentyną. Zwiedzając miasto, powinniśmy wczuć się w lokalną atmosferę miejskiego zgiełku, która tutaj może być bardzo odczuwalna. Egzotyka Ameryki Południowej daje tutaj o sobie znać na każdym kroku i daje nam szeroki ogląd sytuacji. U miejskich handlarzy możemy zakupić pamiątki z Paragwaj wycieczki. Jeśli mamy okazję, warto także odwiedzić miejscowe centra handlowe, w których być może napotkamy interesujące rzeczy do kupienia. Z jednej strony, możemy zaobserwować tutaj rejony znacznie biedniejsze, niż te, które widzimy na co dzień w rodzinnych stronach, ale z drugiej może się również znaleźć miejsce na odrobinę luksusu. Należy zwrócić uwagę na te kontrasty i zapamiętać je jako jedną z charakterystycznych cech Paragwaju.

Katedra św. Błażeja

W Ciudad Del Este warto również odwiedzić katedrę św. Błażeja, która swoim kształtem może przywieść na myśl Arkę Noego. Jest to niewątpliwie atrakcja turystyczna, która pozwala zapoznać się nieco z lokalną architekturą, a jednocześnie przeżyć niesamowite doświadczenie duchowe w Ameryce Południowej. Zawsze warto zobaczyć, w jakich okolicznościach i warunkach osoby o innych od nas narodowościach praktykują swoją wiarę. Poza tym zbudowanie katedry w kształcie arki sprawia, że całościowy obiekt staje się jeszcze bardziej interesujący. Dla tych, którzy nie sądzili, że mogą ujrzeć tak ciekawą budowlę o charakterze religijnym, katedra ta może być miłą niespodzianką.

Paragwaj jest bardzo ciekawym miejscem na świecie i jeśli tylko mamy okazję, to powinniśmy zainteresować się wyjazdem właśnie tam. Pamiętajmy jednak, że według wielu obiegowych opinii Ameryka Południowa nie należy do najbezpieczniejszych rejonów. Wobec tego warto udać się tam z biurem podróży, a nie na własną rękę. Niepewność, która w jakimś stopniu towarzyszy każdemu wyjazdowi, w Ameryce Południowej może być większa niż zazwyczaj, dlatego powinniśmy zdecydować się na wycieczkę odgórnie zaplanowaną przez profesjonalny podmiot. Wówczas z pewnością możemy poczuć się choćby odrobinę bezpieczniej, niż gdybyśmy samotnie i samodzielnie zorganizowali spontanicznie tego rodzaju wyjazd. W czasie zwiedzania z pewnością przydatna może się dla nas okazać znajomość języka hiszpańskiego. Paragwaj jest stosunkowo mniej popularnym krajem i nie mówi się o nim zbyt wiele, ale warto na własne oczy przekonać się, co można tam zobaczyć i jaka atmosfera panuje w poszczególnych miejscach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPałac w Wilanowie
Następny artykułParyż – zwiedzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here