Wakacje w Polsce.

Zdecydowana większość Polaków korzystająca z usług biur podróży jako cel wakacyjnych wypraw wybiera zagranicę. Jeździmy głównie do Grecji, Turcji, Bułgarii i Chorwacji. Lubimy klimat i atmosferę luksusowych hoteli w Egipcie. Chętnie zwiedzamy Włochy, Hiszpanię, Francję. Dla chcących spędzić urlop w Polsce touroperatorzy przygotowują oferty z bardzo atrakcyjnym programem, dzięki któremu można poznać największe atrakcje w różnych regionach naszego kraju.
Ciekawe miejsca w Polsce do zwiedzania są właściwie wszędzie. W zależności od tego, w jakim jesteśmy wieku, jaki typ wypoczynku preferujemy, jaki rodzaj aktywności jest naszym ulubionym, różnie możemy oceniać odwiedzane miejsca. Miłośnicy historii lubią muzea, zamki, zabytkowe kościoły. Tropiący kulturę i obyczaje ludności wolą skanseny. Smakosze regionalnych potraw chcą trafić do najlepszych restauracji. Każdy poszukuje innego celu w swojej wyprawie. Z tego też względu obok oferty dotyczącej formy i miejsca wypoczynku, organizatorzy proponują turystom wiele atrakcji dodatkowych. Kursy, warsztaty, treningi personalne, potańcówki, joga, sporty ekstremalne – wszystko to i wiele innych można znaleźć w ofertach firm turystycznych.
Każdy ma swoją listę miejsc, które chce odwiedzić. Na tę listę z całą pewnością warto wpisać:
1. Wrocław.
Stolica Dolnego Śląska jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w Polsce. Mnóstwo zabytków, bogata baza noclegowa i gastronomiczna, wielość wydarzeń kulturalnych, najpiękniejszy w kraju ogród zoologiczny, Panorama Racławicka to tylko niektóre z atutów Wrocławia.
2. Warszawa.
Serce Polski, centrum polityczne, naukowe, kulturalne. Atrakcji w tym mieście jest co niemiara. Górujący nad śródmieściem monumentalny Pałac Kultury i Nauki, Królewski Trakt z Krakowskim Przedmieściem, Łazienkami, Wilanowem, Stare Miasto, Zamek Królewski. Liczne muzea, teatry, Centrum Nauki Kopernik mogą być celem dla wielu pragnących wzbogacić swoją wiedzę. Będąc w Warszawie warto postarać się o możliwość zwiedzenia Sejmu i Senatu RP oraz Pałacu Prezydenckiego.
3. Kraków.
Dla wielu miejsce kultowe. Wawel – dawna siedziba królów Polski, Stare Miasto, Kościół Mariacki to zabytki najwyższej klasy, które ogląda co rok wiele milionów turystów z całego świata. Warto przejść się po klimatycznych uliczkach żydowskiej dzielnicy Kazimierz, napić się dobrej kawy w zacisznej kawiarni na Rynku, spróbować krakowskich tradycyjnych potraw oferowanych przez niezliczone restauracje i bary. A wieczorem można obejrzeć spektakl teatralny w jednym z najlepszych polskich przybytków sztuki Teatrze Starym.
4. Poznań.
Stolica Wielkopolski. Miasto prężnie rozwijające się. Znaczący ośrodek gospodarczy i naukowy. Zabytki Starego Miasta, Ostrów Tumski z katedrą, gdzie miejsce spoczynku znaleźli twórcy państwa polskiego Mieszko I i jego syn Bolesław I Chrobry, muzea, ogród zoologiczny na Malcie to tylko niektóre punkty warte obejrzenia. Atrakcyjna cenowo szeroka oferta hotelarzy i gastronomików poznańskich z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Dla uciekających od miejskiego gwaru lepsze z pewnością będą wycieczki w góry, nad morze, nad jeziora mazurskie. Polska jest bardzo atrakcyjna turystycznie i każdy znajdzie dla siebie miejsca warte obejrzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here