Romantyczny Paryż

Nie ma chyba drugiego takiego miasta na świecie. Miasta kojarzonego z… Miłością. Która z kobiet nie marzyła bowiem nigdy o romantycznym wypadzie do tego magicznego miasta, choćby tylko na weekend, razem ze swoim ukochanym? W istocie, bardzo wiele zakochanych par przyjeżdża do tego miasta, aby celebrować swoją miłość. Nierzadko wyjeżdżają z niego już jako narzeczeni. Nawet mężczyznom trudno jest odeprzeć urok i magię, które unoszą się tu w powietrzu, dlatego często klękają przed swoimi wybrankami i właśnie w Paryżu deklarują im swoje oddanie oraz proszą o rękę swojej lubej. Rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić lepsze okoliczności do oświadczyn, niż zrobienie tego pod przepięknie podświetloną wieżą Eiffela. Dobrze byłoby jednak również zapamiętać co nieco z samego miasta i poświęcić trochę czasu na zwiedzanie Paryża.
Co może nam zatem zaoferować to miasto?
Z pewnością warto odwiedzić je zimą. Zima w Paryżu jest niesamowicie piękna, a zimowy wypad do tego miasta pozwoli nam też na uniknięcie tłumów. Podczas gdy w lipcu często trzeba poczekać przynajmniej pół godziny, nim uda nam się wejść do katedry Notre Dame, w styczniu nie musimy czekać wcale.
Jeśli zaś chodzi o miejsca do zobaczenia, zacznijmy standardowo i dość przewidywanie, od Wieży Eiffela. Poranek to najlepszy pora na odwiedzenie jej, która gwarantuje nam wspaniałe widoki, oraz brak tłumu. Warto jednak wrócić na nią też w nocy, żeby zobaczyć na własne oczy, jak świeci!
Stąd można łatwo dostać się do Łuku Triumfalnego. Widać go doskonale już z daleka, ponieważ króluje on nad Polami Elizejskimi.
Chcąc dotrzeć do Łuku, dobrze jest pójść przejściem podziemnym, tak, aby móc wspiąć się po 284 stopniach na szczyt. To, co na nim zobaczymy, to bez dwóch zdań jeden z najbardziej niesamowitych widoków w Paryżu.
W pobliżu znajdują się natomiast trzy muzea, które absolutnie powinniśmy odwiedzić: Musée d’Orsay, Musée de l’Orangerie i Musée de Rodin. Z pewnością najbardziej interesujące jest Musée d’Orsay, które posiada w swoich zbiorach największe dzieła sztuki na świecie. Sztuka tutaj koncentruje się na okresie lat 1848-1940. Powinniśmy zdecydowanie przygotować się na spędzenie co najmniej kilku godzin w tym muzeum. Znajdziemy tu dzieła takich impresjonistów jak Renoir, Degas, czy Monet. Warto poświęcić im trochę czasu i obejrzeć je w skupieniu. Nieopodal znajduje się jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie: Luwr. Należy pamiętać, że najlepiej zwiedza się je tuż po otwarciu lub tuż przed zamknięciem – oczywiście pozwoli to na uniknięcie tłumów również tutaj. Zanotujmy sobie, że Luwr jest zamknięty we wtorki. Jeżeli zaplanujemy wizytę w nim na ten dzień, niestety pocałujemy klamkę.
Za to Montmartre to jedna z najciekawszych części Paryża. Świetnym pomysłem jest piesza wycieczkę po nim. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby naprawdę poczuć atmosferę tego miejsca i poznać kilka sekretów miasta i jego mieszkańców.
Wycieczka do Paryża może być szalenie interesująca nawet w pojedynkę – jest tam co oglądać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here