Włoskie wakacje

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się wakacje w Bułgarii, Turcji, Grecji i we Włoszech. Według statystyk wielu biur podróży to właśnie tam ciągną tłumy z Polski i raczej nie zmieni się to w ciągu najbliższego roku.
Pierwsze trzy kraje z wymienionych obecnie cieszą się mnóstwem turystów głównie ze względu na niskie ceny. Oczywiście są to urocze państewka, pełne atrakcji i bardzo ciekawe kulturowo. Włochy jednak nie należą do najtańszych miejsc wakacyjnych. Co więc skłania turystów do odwiedzania tego kraju? Przede wszystkim pogoda. Jeśli chodzi o południe, latem temperatury są bardzo przyjemne, bowiem oscylują w okolicach trzydziestu stopni Celsjusza. Zima nie jest tak sroga jak u nas. Poza tym kraj obfituje w mnóstwo przepysznych egzotycznych owoców, a sama kuchnia jest niezwykle smakowita. Do tego dochodzą przemili ludzie, zawsze chętni do niesienia pomocy, uśmiechnięci, z bardzo pozytywnym nastawieniem do życia. Włochy południowe to z pewnością miejsce warte polecenia. Świetnie nadaje się na wakacje, gdy to potrzebujemy odpoczynku i relaksu.
We Włoszech na pewno nie można narzekać na nudę. Jest tam wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest wulkan Wezuwiusz – zwiedzanie go stanowi nie lada frajdę dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Aby dostać się na górę, można skorzystać ze specjalnej linii autobusowej kursującej na trasie Pompeje – Wezuwiusz. Bilet kosztuje nieco ponad trzy euro za osobę, a kierowca dowozi nas krętą ulicą bardzo wysoko. Już w środku pojazdu można poczuć na własnej skórze skoki wysokiego ciśnienia. Oczywiście widok zza okna robi duże wrażenie. Naszym oczom ukazują się piękne włoskie zatoki, cały Neapol i bezkresne Morze Śródziemne. Wszystko to gwarantuje niezapomniane przeżycia. Gdy już wysiądziemy z autobusu, znajdujemy się na tarasie widokowym, gdzie jest możliwość zrobienia cudownym zdjęć. Tam znajduje się kasa biletowa, gdzie zapłacimy za wstęp na Wezuwiusza. Potem możemy już skierować się na żwirową ścieżkę prowadzącą na samą górę. Po około godzinnym marszu naszym oczom ukazuje się ogromna dziura, do której możemy zajrzeć. Dla wielu to właśnie jest największa atrakcja tego wulkanu. Znajdują się tam barierki zabezpieczające po to, by turyści mieli możliwość zobaczenia na własne oczy pary unoszącej się z wnętrza tego kolosa. Przed wybraniem się na wycieczkę na Wezuwiusza warto pamiętać o tym, by sprawdzić warunki pogodowe panujące w tamtym rejonie. Może się bowiem okazać, że nie zostaniemy wpuszczeni ze względu na silny wiatr, który jest bardzo niebezpieczny dla wchodzących do góry.
Oprócz wulkanu we Włoszech głównymi atrakcjami są rejsy promem, dzięki którym można zwiedzić najpiękniejsze wyspy. Szczególnie warto wybrać się na Capri, gdzie latem odpoczywa mnóstwo znanych gwiazd oraz do Positano. To miasteczko słynie z kolei z wielu filmów – typowe włoskie filmy kręcono właśnie tam ze względu na ogromny urok i piękno starych, wąskich uliczek i bogactwo w regionalne przysmaki. Włochy to cudowne miejsce na wakacje dla każdego – zarówno dla całej rodziny jak i dla pary pragnącej spędzić romantyczny czas we dwoje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here