Wrocław, nazywane miastem stu mostów. Stolica Dolnego Śląska, łączy styl nowoczesnej metropolii z bogatą historią. Wrocław, dawniej Breslau, tło mrocznych książek o komisarzu Mocku, autorstwa Marka Krajewskiego.
Zwiedzanie Wrocławia to okazja by spędzić czas na poznawaniu jego pięknych i tajemniczych zakątków. Wracając do tematu mostów, warto nadmienić że według dokładnych rachunków we Wrocławiu możemy znaleźć dokładnie 101 mostów i 33 kładki. A to dlatego że przez miasto, oprócz odry przepływają jeszcze takie rzeki jak: Oława, Ślęza, Widawa, Bystrzyca i Dobra. To sprawiło, ze na terenie miasta mamy aż 25 wysp! Najbardziej znana to oczywiście Ostrów Tumski, tu właśnie zobaczymy gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela. Na Ostrów Tumski prowadzi most zakochanych, na którym podziwiać możemy setki kłódek, które zapinają zakochani jako symbol ich miłości. Ma to być ponoć gwarancją, ze zakochanych nigdy nic nie rozdzieli.
Co, oprócz mostów, od razu kojarzy się nam z Wrocławiem? Oczywiście krasnale, niezliczone ilości tych małych „dobrych duchów” miasta znajdziemy na ulicach, skwerach i przy znanych budowlach. Motywem przewodnim naszej wędrówki przez Wrocław może być właśnie poszukiwanie wrocławskich krasnoludków. Choć odnalezienie wszystkich to trudna sztuka, jest ich już kilkaset i wciąż przybywają nowe. Najwięcej można ich spotkać w okolicy wrocławskiego Rynku. Na Rynku na pewno warto spędzić dłuższą chwilę, podziwiać możemy tu piękny Ratusz otoczony wspaniałymi kamienicami, oraz efektowny stary pręgież. Jest to miejsce spotkań zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Zaprasza nas tu na odpoczynek wiele kawiarni i restauracji. Napijemy się też regionalnego piwa z mieszczącego się w podziemiach wrocławskiego Rynku browaru Spiż. Smak piwa produkowanego w tym miejscu znają zarówno wrocławianie, jaki i turyści z całego świata. Bezpośrednio z Rynku wejdziemy na Plac Solny pełen straganów z kwiatami. Zwiedzając Stare Miasto w jego dalszej części znajdziemy piękny zabytkowy gmach Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego. Koniecznie pokuśmy się o zobaczenie najsłynniejszej auli uniwersyteckiej, czyli barokowej auli Leopoldina.
Kolejnym punktem obowiązkowym będzie Hala Stulecia, kiedyś nazywana Halą Ludową. Znajduje się ona w Parku Szczytnickim, a jej niezwykła konstrukcja, jako największe dzieło modernizmu wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest ona nadal miejscem organizacji wielu koncertów, wystaw oraz targów. Obok znajduje się Pawilon Czterech Kopuł, wybudowany w 1912, w którym mieści się aktualnie Muzeum narodowe. W Parku Szczytnickim warto dodatkowo obejrzeć piękny Ogród Japoński.
Odwiedzając Wrocław nie można zapomnieć o słynnej Panoramie Racławickiej. W specjalnie zbudowanym budynku rotundy zobaczymy obraz o wysokości 15 metrów i długości na 114 metrów. Przedstawia on bitwę pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki.
We Wrocławiu odwiedzimy najstarsze polskie Zoo. W ostatnich latach modernizowane i rozbudowane, obecnie jest nowoczesną placówką. Zwiedzimy tu nowo wybudowane Afrykarium.
Po intensywnym dniu, możemy spędzić równie intensywną noc. Bogate życie nocne, kluby i lokale zachęcają turystów do dobrej zabawy. Nocleg we Wrocławiu znajdziemy bez problemu wśród bogatej oferty hoteli, jak i tańszych hosteli i pokoi gościnnych.