Zamek w Mosznej - zwiedzanie

Zamek w Mosznej jest jednym z najsłynniejszych budynków całej Opolszczyzny. To wyjątkowa rezydencja, umiejscowiona we wsi Moszna, od której zresztą wzięła swoją nazwę. W dziewiętnastym i na początku dwudziestego wieku należała do jednego ze słynnych polskich rodów. Dziś jest miejscem docelowym wielu wycieczek szkolnych, a także obiektem chętnie odwiedzanym przez indywidualnych turystów.

Zamek w Mosznej – zwiedzanie
Jeszcze do niedawna Zamek w Mosznej słynął z tego, iż znajdowało się w nim popularne w całej Polsce Centrum Terapii Nerwic. Przyjeżdżali do niego pacjenci z całego kraju, którzy leczyli się na oddziałach dziennych, pokonując swoje problemy psychiczne i różnego typu zaburzenia. Centrum zostało jednak przeniesione i dziś kontynuuje swoją działalność w budynku graniczącym z samym pałacem. Zamek w Mosznej w dużej części jest udostępniany indywidualnym turystom oraz grupom zorganizowanym, a w jednej z jego kaplic regularnie odbywają się ważne wydarzenia kulturalne, czyli koncerty muzyczne oraz wystawy artystyczne. Pałac każdemu powinien zaimponować swoim niebagatelnym rozmiarem. Ogromna konstrukcja budowlana mieści w sobie ponad trzysta sześćdziesiąt pomieszczeń oraz niecałe sto wieżyczek. Cennik biletów wstępu można znaleźć na stronie internetowej należącej do całego Parku. Według niego za bilet normalny trzeba zapłacić od dziesięciu do dwunastu złotych, a za bilet ulgowy od siedmiu do ośmiu złotych. Rodziny z dziećmi mogą też skorzystać ze specjalnych promocji, dzięki którym zapłacą nawet połowę normalnej ceny. A dla miłośników mocniejszych wrażeń osoby zajmujące się zarządzaniem pałacem przygotowały coś naprawdę wyjątkowego – tzw. ekstremalne zwiedzanie zamku. Kosztuje ono od 30 do 35 złotych. Jest znacznie droższe od normalnego zwiedzania, ale za to zapewnia turystom znacznie więcej wrażeń.

Na czym więc polega to ekstremalne zwiedzanie Zamku w Mosznej? Otóż zawsze odbywa się w grupach. Można z niego skorzystać wyłącznie podczas weekendów, od piątku do niedzieli. Grupy wpuszczane są na teren obiektu w godzinach wieczornych – od piątej po południu do ósmej. W jednej ekipie może się znajdować maksymalnie piętnaście osób, które oprowadzane są przez przewodnika. A dlaczego to właśnie to zwiedzanie ma największą wartość dla samych turystów? Ponieważ poradzą sobie z nim wyłącznie osoby najodważniejsze i najbardziej śmiałe. Wszyscy bojaźliwi uciekną w popłochach, pragnąc raz na zawsze opuścić ściany Pałacu. Zwiedzanie połączone jest tutaj z przerażającą przygodą. Biorące w nim udział osoby otrzymują dostęp do niemalże wszystkich tajemniczych komnat i najbardziej mrocznych miejsc, których nie da się zwiedzić samodzielnie w ramach zwykłego biletu. Pokonując trasę o długości półtora kilometra. Mają do przejścia aż 640 schodów. Wchodzą pod ziemię, aby odkryć wnętrze tajemniczej krypty, która do tej pory była niedostępna dla zwykłych turystów. Takie ekstremalne zwiedzanie Zamku w Mosznej będzie idealną propozycją na wycieczkę szkolną. Młodzież będzie nią zachwycona!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here