Zwiedzanie Wieliczki

Brak pomysłu na weekend? Zamierzasz po raz kolejny spędzić te dwa wolne dni na zupełnym nicnierobieniu, leżeniu na kanapie i wpatrywaniu się w telewizor? Tym razem postąp inaczej! Zacznij podróżować, rozpoczynając swoją nową turystyczną przygodę od odwiedzenia najciekawszych polskich miejsc i zabytków. Wśród nich występuje m.in. Kopalnia Soli o nazwie „Wieliczka”. Wieliczka – zwiedzanie – jak powinno wyglądać?

Wieliczka to miejsce idealne niemalże do wszystkich. Zachwycają się nią zarówno najmłodsi turyści, jak i znacznie starsze osoby. Możesz zwiedzać ją samodzielnie bądź zdecydować się na wyprawę rodzinną lub w gronie przyjaciół. Na pewno nie pożałujesz swojej decyzji! Jeżeli nigdy wcześniej nie byłeś w tym miejscu, powinieneś poruszać się Trasą turystyczną, dzięki której nie pominiesz najbardziej znaczących punktów w swojej wycieczce. To właśnie ta trasa jest najpopularniejsza i pozwala ci na zobaczenie m.in. Kaplicy św. Kingi. Wykupując na nią bilet wstępu, będziesz mógł również odwiedzić Muzeum Żup Krakowskich umieszczone w samych podziemiach. Poczujesz się jak prawdziwy odkrywca, nagle znajdując się głęboko pod ziemią. Staniesz oko w oko z gigantycznym labiryntem zróżnicowanych solnych korytarzy, wielokrotnie zbaczając z trasy w celu przyjrzenia się poszczególnym komorom i komnatom. Ogromne wrażenie na większości turystów robi już sama droga do Wieliczki. Aby się do niej dostać, musisz pokonać najpierw wielkie pasmo schodów, które wprowadzą cię głęboko pod ziemię.

Jeżeli natomiast bardziej interesuje cię sama historia tego miejsca i chciałbyś dowiedzieć się, jak w dawnych czasach ludzie pracowali w samej kopalni, powinieneś podążać Trasą Górniczą. To ona zagwarantuje ci największe emocje i niesamowite przeżycia. Odbywając wyprawę właśnie tą trasą, będziesz mógł poznać od podszewki historię samej kopalni oraz pracujących w niej dawniej ludzi. Jeżeli zechcesz kontynuować swoją przygodę, wejdziesz w rolę prawdziwego górnika i zobaczysz, jak ciężka była praca osób zatrudnianych na tych stanowiskach. Dla największych miłośników ekscytujących i emocjonujących wrażeń Kopalnia Soli „Wieliczka” przygotowała coś specjalnego – wycieczkę o nazwie „Tajemnice wielickiej kopalni”. Zaprowadzi cię ona w najdalsze zakątki całej kopalni i pokaże, że nawet ich zwiedzanie nie jest wcale proste. Będziesz musiał pokonać długą i wymagającą trasę, wykazując się tutaj nie lada sprawnością fizyczną. Mimo iż jest to trasa zdecydowanie trudna, warto ją pokonać – chociażby dla swojej własnej satysfakcji.

Jak sam widzisz, Wieliczka – zwiedzanie przyjmuje wiele zróżnicowanych form. Nie musisz więc odwiedzać tych wszystkich najpopularniejszych komnat, podążając za całą zgrają innych turystów, czyli poruszając się najpopularniejszą trasą. Jeśli chcesz zaznać prawdziwej przygody, wejdź w rolę górnika lub pokonaj ekstremalną trasę, dzięki której sprawdzisz swoją kondycję i ogólną sprawność. Możesz również zwiedzić tę komnatę kilkukrotnie. Za każdym razem decydując się na inny rodzaj wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here