Cel tegorocznych wakacji

Choć nie przeżyliśmy jeszcze nawet świąt Bożego Narodzenia ani Nowego Roku, już teraz możemy na moment usiąść i pomyśleć o zbliżających się powoli acz konsekwentnie wakacjach. Dlaczego? Bowiem jeśli przemyślimy sprawę wcześniej, unikniemy nerwowego poszukiwania na ostatnią chwilę oraz wymuszonej decyzji, którą podejmiemy, znajdując jedyne, ostatnie wolne miejsce w pensjonacie. Po co fundować sobie tak nerwową sytuację? Lepiej przemyśleć sprawę już dziś. Jeśli już teraz zaczniemy się rozglądać za celem kolejnych wakacji, będziemy mieli w całą pewnością więcej możliwości, a także oszczędzimy znaczną sumę pieniędzy. Jak więc widać, planowanie wakacji z wyprzedzeniem zdaje się być bardzo korzystne – dlaczego więc w tym roku nie spróbować podejść do sprawy urlopu właśnie w ten sposób?

Jakie miejsca są najciekawszą propozycją na spędzenie letniego urlopu? Jakie miejsca najchętniej wybierają Polacy i które miejsca – według przewidywań ekspertów – będą w tym roku szczególnie oblegane?

1. Grecja
Grecja z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na tym samym, wysokim poziomie. Dlaczego? Niewątpliwie ze względu na swój upalny, niemalże egzotyczny dla Polaka klimat, a także liczne interesujące zabytki oraz charakterystyczną, grecką zabudowę, która niejednemu Europejczykowi wręcz zapiera dech w piersiach. Nie ma co ukrywać – Grecja jest naprawdę piękna. I właśnie dlatego każdego roku tysiące Polaków decydują się na spędzenie swojego letniego urlopu właśnie tam. Z całą pewnością jest to dobry wybór, a może to potwierdzić każdy, kto odwiedził Grecję choć raz.

2. Warszawa!
Być może niektórych nieco zaskoczył ten nagłówek, zwłaszcza w sąsiedztwie akapitu o Grecji. Pomyłka? Nic bardziej mylnego. Zwiedzanie Warszawy, jak się okazuje, to najchętniej i najczęściej snute plany na zbliżające się wakacje. Zaraz po Grecji, rzecz jasna. Skąd nagłe zainteresowanie naszą stolicą? Cóż, zdaje się, że zaczynamy stawać się wyznawcami zasady „cudze chwalicie, swego nie znacie” i zamierzamy najbardziej dogłębnie jak to tylko możliwe poznać swoją ojczyznę – od Tatr, aż po samo wybrzeże. Eksperci nie ukrywają – to bardzo zdrowa i napawająca nadzieją tendencja. Jak mówią, „to dobrze, że Polska wreszcie znajduje się w centrum zainteresowania. Powinniśmy jej poświęcać nawet jeszcze więcej uwagi, gdyż bardzo na to zasługuje. Pełna cennych, historycznych zabytków, a także charakteryzująca się jakże bogatym i zróżnicowanym krajobrazem; tak zróżnicowanym, że każdy będzie w stanie znaleźć tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy gór, jak i morza”.

Dlatego więc w te wakacje warto postawić nie tylko na zwiedzanie Warszawy, ale i każdego innego polskiego miasta – czy to Wrocławia z zapierającą dech w piersiach Panoramą Racławicką, czy też Krakowa, uznawanego niejednokrotnie za istną wręcz perłę Małopolski. Nie sposób również zapomnieć o Zakopanem, stolicy polskich Tatr, jakże pięknych i potężnych. I oczywiście pamiętajmy również o naszym polskim wybrzeżu, bardzo przyjaznym dla każdego turysty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here