Co warto zobaczyć w Pradze?

Jako że Czechy granicą z Polską, mieszkańcy naszego kraju chętnie je odwiedzają. Mimo iż ten kraj mieści w sobie wiele wartościowych miast, to jego stolica jest najatrakcyjniejszym i jednocześnie najczęstszym punktem turystycznych wycieczek. Pragę po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, aby przekonać się, że w tym mieście każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwiedzanie Pragi to świetny pomysł na spędzenie wolnego weekendu czy majówki. Do Czech niektórzy mieszkańcy naszego kraju dojadą w przeciągu paru godzin, aby już na miejscu móc przeżyć fantastyczną turystyczną przygodę.

Praga jest znakomitym miejscem dla wszystkich fanów wartościowych zabytków. Zdecydowanie nie brakuje ich w tym mieście. Jednym z tych najsłynniejszych jest m.in. zamek na Hradczanach, bardzo wysoko oceniany pod względem atrakcyjności niemalże na wszystkich portalach internetowych związanych z turystyką. To miejsce potrafi wzbudzić zachwyt w każdej osobie. Jest niezwykle ciekawie położone, bardzo barwne i jednocześnie nacechowane historyczną wartością. Równie popularnym obiektem historycznym umiejscowionym w samej Pradze jest oczywiście Ratusz Staromiejski. To chyba najbardziej wartościowy zabytek całej Republiki Czeskiej, którego historia sięga czternastego wieku. Aktualnie uznaje się go za punkt reprezentacyjny całej Pragi. Będąc w tym mieście, po prostu nie można go nie zobaczyć – zwłaszcza że to właśnie na ratuszu mieści się niesamowity i jedyny taki na świecie zegar astronomiczny.

Zwiedzanie Pragi bywa jednak dość męczące. Próbując przedostać się z jednego końca miasta na drugi, trzeba odbyć długą podróż metrem lub jednym z innych środków publicznego transportu. Teoretycznie można by było podróżować po Pradze własnym samochodem, ale w tym mieście są spore problemy z miejscami parkingowymi. Albo ich nie ma, albo trzeba płacić za nie gigantyczne pieniądze. Bardziej doświadczeni fani wycieczek zawsze doradzają początkującym turystom, aby zaparkowali gdzieś w dalszych okolicach Pragi i później poruszali się już miejską komunikacją. Jest ona zresztą dość dobrze zorganizowana, jednakże mimo wszystko na podróże trzeba poświęcić wiele czasu. Z tego powodu warto zrobić sobie czasem krótką przerwę od zwiedzania i zajść do jednego z popularnych tutaj lokali gastronomicznych. Typowe czeskie knajpki proponują swoim klientom dania kuchni regionalnej. Do knedliczków czy kluseczek zawsze podaje się prawdziwe czeskie piwo, którego smak w niczym nie przypomina tego, jakie można znaleźć w naszych polskich supermarketach. Czasem to właśnie kuchnia tego kraju przyciąga do niego kolejnych turystów. Bez wątpienia jest ona bardzo charakterystyczna i zupełnie inna niż ta typowa dla Polski.

Każdy, kto zdecyduje się na zwiedzanie Pragi, z całą pewnością nie pożałuje później podjętej decyzji. Miasto to jest prawdziwą skarbnicą efektownych budowli, niezwykłych zabytków i przytulnych knajpek oraz eleganckich kawiarni. Każdy odnajdzie w nim to, czego oczekuje od swoich wakacji czy weekendowych wyjazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here