Do Rzymu

Rzym – zwiedzanie to oferta, która z całą pewnością będzie w stanie zainteresować spore grono osób. To jak najbardziej uzasadnione, ponieważ Wieczne Miasto od zawsze przyciąga do siebie niezliczone rzesze turystów. Kto raz był w Rzymie, chętnie będzie tam wracał. Na pewno powodem jest niesamowita atmosfera włoskiej stolicy. Ale magnesem są również zabytki. Na każdym kroku widać tu pozostałości rzymskiego imperium i to robi chyba na każdym turyście największe wrażenie. Można dosłownie dotknąć tej wielkiej przeszłości. Nie w każdym miejscu tak jest.
W takim razie jak ogarnąć kwestię: Rzym – zwiedzanie? Każdy może mieć w tej materii inne zdanie. Jedni pojadą do miasta z wycieczką, inni z kolei postanowią poznać je na własną rękę. Jeden i drugi sposób jest dobry. Wszystko zależy od tego, jakie kto ma oczekiwania i upodobania. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, niektóre miejsca musimy po prostu odwiedzić, żeby później móc powiedzieć, że zwiedziliśmy Rzym. A jakie to żelazne punkty każdej wycieczki trzeba zobaczyć? Otóż, jest ich co najmniej kilka, żeby nie powiedzieć, że kilkanaście. Mało tego, trzeba jeszcze podkreślić, że na pewno w ciągu kilkudniowego pobytu we włoskiej stolicy zaledwie tylko „muśniemy” tematu, bo na pewno go nie zgłębimy. Zatem do rzeczy, rozpatrzmy kwestię: Rzym – zwiedzanie. Bazylika i Plac św. Piotra to bezwarunkowo konieczność. Najlepiej przyjść tutaj w godzinach popołudniowych, gdyż wcześniej jest tu zbyt tłoczno. O godzinie 17.00 można nawet uczestniczyć w mszy św.. Nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby usiąść przed głównym ołtarzem i oddać się modlitewnemu skupieniu. Będąc już we wnętrzu świątyni, zobaczymy grób św. Jana Pawła II oraz „Pietę” Michała Anioła. Zresztą każdy centymetr kwadratowy wnętrza obiektu zachwyca, niosąc ze sobą jakąś historię. Z Placu św.Piotra blisko już do Muzeów Watykańskich. Warto zobaczyć, przynajmniej częściowo, zbiory jednego z największych muzeów świata. Podziwianie zbiorów Muzeów kończy się pobytem w Kaplicy Sykstyńskiej. To dopiero gratka! Szkoda tylko, że zawsze jest tam mnóstwo turystów i człowiek nie jest w stanie nie tylko skupić się, ale także zobaczyć dokładnie wszystkiego.
Koloseum oraz Forum Romanum to kolejne ważne punkty naszego zwiedzania. Nawiasem mówiąc, oglądanie tych miejsc wykupimy na jednym bilecie. Skoro już o biletach to warto je kupować online, żeby nie stać w długich kolejkach. Szkoda czasu, który możemy przecież poświęcić na inne rzeczy. Można np. usiąść w urokliwej kawiarni napić się genialnej włoskiej kawy. Do tego jeszcze obowiązkowo trzeba zamówić gelato i można ruszać dalej. A kolejnym punktem naszego programu mógłby być Zamek św. Anioła. Kiedy już wejdziemy na jego najwyższą kondygnację, możemy zobaczyć piękną panoramę miasta.
Nocny spacer po mieście można odbyć szlakiem rzymskich placów. Coś wspaniałego!. Po drodze zobaczymy słynną fontannę di Trevi i już w zasadzie nic nam do szczęścia nie potrzeba. Na zakończenie wieczoru koniecznie przystajemy w jakiejś knajpce, zamawiamy pizzę lub pastę i pijemy chłodne wino. Czegóż chcieć więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here