Drezno - cudne barokowe miasto

Drezno – zwiedzanie tego niemieckiego miasta jest bardzo popularne pośród Polaków z różnych względów. Jest położone blisko granicy z Polską. W mieście można cieszyć się licznymi zabytkowymi budowlami i imponującymi zbiorami sztuki. Jest to miasto, które ma ciekawą historię. To tutaj rezydowali królowie polscy. W tym mieście przebywali wybitni Polacy, których trudne warunki w kraju zmusiły do emigracji.

Stolica Saksonii jest miejsce, w którym każdy znajdzie coś, co go będzie interesować. Mówi się, że Drezno jest barokową perłą. Gdyby nie zniszczenia z czasów II Wojny Światowej, mogłoby dzisiaj konkurować z Florencją. Wewnętrzne Stare Miasto zostało zdewastowane przez naloty dywanowe, jednak odbudowano je. Dzisiaj cieszy się ściągającymi do niego rzeszami turystów. Taras Bruhla są wspaniałym miejscem, z którego roztacza się cudowny widok.

Drezno – zwiedzanie warto rozpocząć z wiedzą, że z tym miastem kojarzony jest w pierwszej kolejności Zwinger wraz z Aniołami. Zwinger jest rokokowym kompleksem kunsztownie wykonanych budynków. W kompleksie zorganizowano liczne muzea i galerie sztuki. Do najbardziej znanych nalezy Galeria Starych Mistrzów. Drezno – zwiedzanie może pochłonąć tyle czasu, iż może zabraknąć czasu, by zwiedzić kompleks od środka, wtedy należy chociaż zakosztować spaceru pomiędzy pawilonami.

W Galerii Obrazów Starych Mistrzów, która została już wyżej wspomniana znajdują się dzieła wybitnych artystów. Drezno – zwiedzanie tego miasta nie może obyć się bez wizyty w tym miejscu, jeśli jest się miłośnikiem sztuki dawnej. Chociaż dzieła takich osobistości jak Tycjan, Rubens czy Rembrandt mogą być interesujące także dla laików w kwestii sztuki, zwłaszcza, że najcenniejszym eksponatem jest słynna Madonna Sykstyńska Rafaela Santi.

Miłośników imprez Drezno – zwiedzanie będzie skupiać się w dzielnicy Neustadt. Jest to dzielnica, która na jakiś czas uległa zapomnieniu. Dziś przeżywa swój turystyczny renesans. Jest to miejsce bardzo różnorodne, wielobarwne za sprawą licznych murali, wielokulturowe i w związku z tym bardzo pociągające. Turyści mogą podziwiać tu barwne kamienice. Do najbardziej znanych należy niebieska fasada budowli z metalowymi konstrukcjami, które imitują trąbki.

Drezno – zwiedzanie może przytłoczyć wielką sztuką i nagromadzeniem ważkich historycznie i architektonicznie zabytków. Wtedy warto po prostu się zrelaksować i dobrze bawić na przykład w Drezdeńskiej Kolejce Parowej. Kolejka porusza się po parku Grosser Garten. Historia kolejki sięga lat 30. Uroku przejażdżce przydaje fakt, że jej obsługą zajmują się dzieci. Dużym udogodnieniem jest fakt, że kolejka zatrzymuje się przy wielu istotnych punktach i zabytkach. W centralnej części parku Grosser Garten znajduje się prześliczny barokowy pałacyk. Często odbywają się w nim koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Dla miłośników fauny i flory dobrą informacją jest to, że w parku znajduje się też ogród botaniczny i zoo. Drezno – zwiedzanie zdecydowanie nie wyczerpie możliwości miasta w weekend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here