Neapol

Neapol jest jednym z największych i najstarszych miast w Europie. To dość chaotyczne, zaskakujące i gwarantujące intensywne doznania miejsce, jednocześnie pełne jest charakteru. Normalne życie i historia spotykają się tutaj na każdym kroku i ciężko jest nie zauważyć tych częstych spotkań.
W Neapolu bardziej niż w jakimkolwiek innym miejscu we Włoszech, wyznawana jest mantra, według której człowiek powinien modlić się, jeść pizzę, oglądać piłkę nożną i spać. A później te wszystkie czynności powtórzyć. I tak w kółko. Brzmi wspaniale, prawda? Jeśli zatem zainteresował nas Neapol – zwiedzanie go jest możliwe nie tylko za pomocą palca i mapy. Może warto wybrać się w podróż i odkryć to niezwykłe miasto dla siebie?
Neapol kojarzony jest, przede wszystkim, ze słonecznymi wyspami, starożytną historią, plażami i wulkanem. Jest tu całe mnóstwo atrakcji, których poznawanie zdoła bez problemu wypełnić cały czas naszego urlopu-zwłaszcza, że ​​prawdopodobnie stracimy poczucie czasu, wędrując po urokliwych uliczkach, nad którymi unosi się aromat najlepszej na świecie pizzy.
Pierwszym, co powinniśmy bez wątpienia zobaczyć będąc w Neapolu, są Pompeje. Każdy słyszał o Pompejach, ale to naprawdę poruszające doświadczenie zobaczyć je na własne oczy. Doskonale zachowane tam ulice dodają temu miejscu wrażenie niesamowitości. Dlaczego warto tam być? Między innymi dlatego, by przypomnieć sobie, że ludzie są ostatecznie zawsze zdani na łaskę Matki Natury. Często przecież zapominamy, jak bardzo jesteśmy od niej uzależnieni.
Owszem, to właśnie Pompeje zdobyły niemal całą sławę i rozgłos, ale tak naprawdę to pobliska osada, Herkulanum, została całkowicie pochłonięta przez lawę i jeszcze lepiej pokazuje nam zachowane sceny z codziennego życia sprzed wieków. Absolutnie nie powinniśmy przegapić tego miejsca, wybierając się do Neapolu.
Kiedy natomiast zmęczy nas już samo zwiedzanie, bez dwóch zdań musimy zainteresować się kuchnią neapolitańską! Jedną z niewielu rzeczy, w których zgodni się wszyscy neapolitańczycy bez wyjątku, jest fakt, że robią najlepszą pizzę na całym świecie. Bez problemu możemy dostać tutaj pizzę na charakterystycznym cieście, która z pewnością okaże się rozkoszą dla naszego podniebienia. Jest w końcu dumą Neapolu i kopiować ją próbuje każda szanująca się pizzeria globu.
Po zaspokojeniu apetytu możemy wrócić do dalszego zwiedzania miasta, które wciąż ma nam bardzo wiele do zaoferowania. Tym razem, po wrażeniach kulinarnych, zaspokoić możemy nasz zmysł estetyczny. Zrobimy to, zwiedzając światowej klasy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Piękny budynek muzeum zawiera prace autorstwa, między innymi, Jeffa Koonsa i Anisha Kapoora oraz wielu innych twórców sztuki wizualnej. Jak możemy zaobserwować, w Neapolu starożytność i współczesność rzeczywiście przeplatają się ze sobą non stop.
Jeśli dorzucimy do tego widoki na Wezuwiusz i Capri, Neapol zyska w naszych oczach jeszcze bardziej. A spektakularny, kolorowy zachód słońca nad miastem sprawi, że nie będziemy chcieli z niego wyjeżdżać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here