Co zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan to włoska metropolia, która co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Jest naprawdę popularnym kierunkiem wycieczek, także wśród Polaków, którzy lubią „wyskoczyć” tam choćby na weekend. Sprawdźmy, dlaczego naprawdę warto odwiedzić to miasto. Bo kiedy mówimy Mediolan – zwiedzanie nasuwa się na myśl samo!
Jak wiadomo, Mediolan jest stolicą Lombardii i drugim co do wielkości miastem Włoch. Jest również nazywany „stolicą mody”, zatem jeśli kochamy modę lub jesteśmy pasjonatami zakupów, to jest to miejsce idealne dla nas! Miasto nazywane jest również „stolicą biznesu” Włoch. Rynek pracy jest tutaj bardzo dobry, wciąż prężnie się rozwija, a swoje siedziby posiada tu niezliczona ilość firm.
Miasto słynie ze swojej kuchni. Nazwy takie risotto alla milanese czy cotolettta alla milanese słyszeliśmy zapewne nie jeden raz. Znaleźć tu możemy mnóstwo restauracji, także tych ze zdrową żywnością czy też wegetariańskich lub wegańskich.
Czy w mieście jest drogo? Tak, jest tutaj trochę drożej niż w Rzymie. A co, jeśli chodzi o pogodę? Pogoda jest nieco monotonna, pada dużo i często, w Mediolanie jest też zdecydowanie chłodniej niż w stolicy kraju. Nie powinno nas to jednak w żadnym wypadku odstraszyć przed zwiedzeniem tego miasta!
Plac Duomo w Mediolanie jest bezapelacyjnie symbolem miasta i powinien być on pierwszym punktem na naszej trasie w wędrówce po stolicy Lombardii. Powinniśmy też pomyśleć o wykonaniu pięknych zdjęć przed katedrą na Piazza Duomo. Jeśli natomiast nie boimy się gołębi, których są tam dosłownie tysiące, możemy spróbować je nakarmić!
Ponieważ Mediolan jest bardzo znaną metą turystyczną, kolejki do katedry bywają wręcz ogromne. Jeśli nie mamy ochoty czekać w kolejce w deszczu lub na gorącym słońcu, zdecydowanie musimy kupić bilety z wyprzedzeniem.
Kiedy zaś skończymy zwiedzanie katedry Duomo, po naszej lewej stronie odnajdziemy Gallerię Vittorio Emmanuelle II: ta elegancka aleja handlowa została zbudowana w latach 1865-1877. Zachwyca swoją wielkością i luksusem. Jeśli kochamy zakupy i się tam na nie zdecydujemy, trafimy w pasażu handlowym na marki takie jak, miedzy innymi, Prada i Gucci.
Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami opery, lub szukamy czegoś wyjątkowego, co uraczy nas niebywałymi doświadczeniami w Mediolanie, powinniśmy koniecznie odwiedzić słynną operę La Scala. Postarajmy się jednak zarezerwować bilety wcześniej i oczywiście pamiętajmy, żeby elegancko się ubrać!
Kolejnym przystankiem w naszej podróży może być Pinacoteca Di Brera. Jeśli jesteśmy pasjonatami sztuki, to odwiedzenie tego miejsca jest absolutną koniecznością. Zobaczymy tam świetne dzieła Tycjana czy Raphaela, a więc na pewno się nie zawiedziemy.
Miasto jest naprawdę pełne uroczych miejsc i często bywa polecane jako dobre na spędzenie weekendu. Z pewnością nie pożałujemy zobaczenia jego najsłynniejszych zabytków i zrobionych tam zakupów. Miasto ma też doskonały system transportu publicznego, jest czyste i bezpieczne. Dlatego Mediolan to naprawdę fantastyczne miejsce na mapie Włoch.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMalta – zwiedzanie
Następny artykułNeapol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here