Siedlce - zwiedzanie

Siedlce to miasto położone w województwie mazowieckim, umiejscowione pomiędzy dwoma rzekami – Helenką oraz Muchawką. Dawniej należało ono do samej Małopolski, jednak na przestrzeni lat stało się częścią województwa mazowieckiego i obecnie jest jednym z jego największych miast. Jest bardzo dobrze rozwinięte pod względem gospodarki oraz edukacji. To także świetny punkt wycieczek turystycznych, które zresztą bardzo często do niego przybywają.

Siedlce – zwiedzanie
Mimo iż Siedlce nie są jakimś gigantycznym miastem i w porównaniu z Warszawą wypadają kiepsko, znalazło się w nich wiele ciekawych zabytków, które zainteresują sobą niejedną osobę. Zespół pałacowo-ogrodowy mieści bowiem w sobie aż trzy atrakcyjne punkty. Należy do niego oczywiście sam Pałac Ogińskich, którego historia rozpoczęła się już w pierwszej połowie osiemnastego wieku. Umiejscowiono go w Parku Miejskim Aleksandria. Zielone bogate tereny, wypełnione zróżnicowaną roślinnością są częstymi miejscami spacerowymi, na których można odpocząć i spotkać się z piękną naturą. Idąc dalej ulicami miasta, trzeba też koniecznie zajść na Ratusz miejski w Siedlcach. Budowlę postawiono w pierwszej połowie osiemnastego wieku, a jej projekt został utworzony przez Stanisława Zawadzkiego. Na dzień dzisiejszy w Ratuszu zajść można również do Muzeum Regionalnego. To prawdziwa gratka dla tych turystów, którzy chcieliby jeszcze lepiej zapoznać się z województwem mazowieckim lub sprawdzić, jak wyglądała historia samych Siedlec.

Siedlce są także wysoko rozwinięte pod względem kulturowym, dlatego miłośnicy sztuki również powinni być zachwyceni tym miastem. To w nim regularnie organizowane są ogólnoświatowe festiwale, koncerty znanych zespołów muzycznych i regionalnych kapel, wystawy artystyczne oraz inne uroczystości. Będąc w tym mieście o dowolnej porze roku, za każdym razem można wziąć udział w jednym z tych ciekawych wydarzeń kulturalnych. Niektóre organizowane są w Centrum Kultury i Sztuki, inne odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury. Siedlce mają też aż trzy wyjątkowe muzea. Jedno regionalne, które mieści się w Ratuszu, drugie diecezjalne oraz trzecie – muzeum Jana Pawła II. Miasto wychodzi na przeciw oczekiwaniom młodych ludzi i to właśnie z myślą o nich wybudowało na swoich terenach pierwsze kino składające się z wielu sal. Puszczane są w nim najnowsze hity kinowe, ale również i starsze filmy, które mogą zainteresować bardziej doświadczonych widzów. W Siedlcach występuje również jeden teatr, który mimo iż nie jest popularny w samej Polsce, może imponować swoimi rozmiarami. Jego specjalna budowa umożliwia oglądanie wyjątkowych sztuk aż 408 osobom na raz – tyle właśnie jest miejsc siedzących.

Siedlce – zwiedzanie to świetna propozycja na wolny weekend czy dłuższą majówkę. Niekoniecznie tylko te najsłynniejsze polskie miasta mogą czymś zainteresować szukających wrażeń turystów. Warto czasem udać się do tych mniejszych i nie do końca popularnych. Odkrywając ich kolejne tajemnice i ciekawe miejsca, można poczuć się jak prawdziwy odkrywca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here