Zwiedzanie Browaru Żywiec.

Żywiec kojarzy się wszystkim Polakom z piwem. Jednak jest to także miasto położone w południowej Polsce w województwie śląskim. Właśnie w tym mieście produkuje się znane wszystkim piwo Żywiec.
Z okazji 150 – lecia istnienia miejsca do produkowania tego smacznego piwa, zostało utworzone muzeum Browaru Żywiec, do którego dzisiaj przybywają licznie turyści.
Browar Żywiec – zwiedzanie.
Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku. Całe muzeum przedstawia ponad 150 letnią historię tworzenia się Browaru Żywiec. Można zobaczyć jak wiele lat temu produkowali to znane piwo i jak zmieniały się technologie produkcji piwa aż po czasy współczesne.
Zakończenie zwiedzania uwieńczone jest promocją piwa. Turyści mogą spróbować tego pysznego trunku i zakupić pamiątki. Zatem taka wycieczka na pewno spodoba się wszystkim smakoszom piwa, czyli zapewne panom.
Cała trasa zwiedzania odbywa się w towarzystwie przewodnika i to ona opowiada turystom o całej historii browaru. Zatem każdy turysta wyjdzie z tego miejsca pełen ciekawej wiedzy, która zapadnie mu w sercu na wiele lat.
Browar Żywiec jako muzeum jest dostępny tylko dla osób pełnoletnich. Dlatego, że odbywa się tam produkcja i sprzedaż napoju alkoholowego. Zatem niepełnoletni nie mają pozwolenia wejścia na teren Browaru. Jednak istnieje możliwość wprowadzenia zorganizowanej grupy młodzieży, ale tylko pod warunkiem, że nauka o produkcji piwa ma związek z programem nauczania tej młodzieży.
Browar zbudowany został przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga na terenach należących do jego majątku. Do stworzenia idealnej receptury piwa zostali zaproszeni mistrzowie z Cieszyna, Czech i Austrii. Dzięki połączeniu ich wiedzy pod koniec XIX wieku produkowano w Żywcu lagera, portera, bocka oraz piwo marcowe.
W czasach współczesnych w dalszym ciągu kontynuowana jest nauka szkoły piwiarskiej. Jednak dodaje się nowe technologie, które mają za zadanie polepszenia smaku piwa Żywiec.
Można także dokonać wcześniejszej rezerwacji. Jest to wygodna forma, ponieważ na miejscu turyści są już bezpieczni, że na daną godzinę nie zabraknie dla nich biletów. Warto także skorzystać z rezerwacji dla grupy zorganizowanej, ponieważ dla grup muzeum przygotowuje specjalne zniżki ceny biletów.
Warto także zapoznać się z regulaminem Browaru Żywiec, ponieważ ze względu bezpieczeństwa został przygotowany specjalny regulamin. Stale przygotowuje się także piwo, dlatego podczas zwiedzania należy zachować szczególną ostrożność. Nie zastosowanie się do panującego regulaminu może grozić wcześniejszym wyproszeniem z muzeum bądź karą, jeżeli zniszczy się coś na terenie muzeum bądź doprowadzi do jakiejś usterki w produkcji piwa. Jednak większość turystów to dorośli (oprócz młodzieży, która posiada technologiczny proces wytwarzania piwa) zatem każdy powinien zachowywać się jak na dorosłego przystało. Niepoważne zachowania grożą zastosowaniem kar przez ochronę obiektu.
Warto zobaczyć takie miejsce jak Browar Żywiec, ponieważ jest to bardzo ciekawe miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here