Barcelona zaprasza

W propozycjach wyjazdów dobrych biur podróży można znaleźć weekendowe, 3-4 dniowe samolotowe wycieczki do stolicy hiszpańskiej Katalonii – Barcelony. Liczni operatorzy oferują również tygodniowe pobyty na wybrzeżu Costa Brava połączone z możliwością zwiedzania największego miasta regionu. Są też bardzo atrakcyjne cenowo objazdowe wycieczki autokarowe z Polski. Niezależnie od wybranej formy wypoczynku i środka transportu, Barcelona zachwyci każdego, kto do niej zawita.
Miasto położone jest na południe od Pirenejów, około 100 km od granicy z Francją. Jest ważnym portem morskim nad Morzem Śródziemnym. Jako metropolia pod względem wielkości i liczby ludności zajmuje szóste miejsce w Europie.
Szacuje się, że co rok miasto odwiedza ok. 17 milionów turystów z całego świata. Tak imponująca liczba odwiedzających liczy na wielkie atrakcje. I nikt nie wyjeżdża stąd zawiedziony.

Zwiedzanie Barcelony warto rozpocząć od spaceru najsłynniejszą ulicą świata La Rambla. Spacer można zacząć od nabrzeża, gdzie zobaczymy pomnik Krzysztofa Kolumba i skończyć na Placu Katalońskim. La Rambla to tysiące sklepów, kawiarń, restauracji. Tu znajdują się słynne budowle wielkiego barcelońskiego architekta Antonio Gaudiego. Na La Rambla warto wstąpić do największej, zabytkowej hali targowej w mieście La Boqueria. Takiej ilości owoców, warzyw, ryb, mięs, kwiatów nie zobaczycie nigdzie w całej Hiszpanii!
Na La Rambla można zrobić najlepsze zakupy pamiątek.
Jeśli jeszcze będziemy mieć siły i pieniądze, obejrzymy w Barcelonie jeszcze inne atrakcyjne miejsca.

Muzeum Pablo Picassa
Dom, w którym mieszkał i tworzył największy malarz hiszpański XX wieku zamieniono na muzeum, gdzie w pokojach na kilku piętrach eksponowane są prace z różnych okresów twórczości artysty.
Miłośnicy galerii sztuki mogą skorzystać z ciekawej propozycji zakupu biletu wstępu na najważniejszych barcelońskich muzeów i galerii. Karnet Barcelona Articket zakupiony przez Internet kosztuje ok. 30 euro.
Montjuic
Wzgórze górujące nad miastem. Tu można obejrzeć Zamek Montjuic, piękne parki i ogrody, stadion na którym w 1996 roku odbyły się igrzyska olimpijskie. Na wzgórzu znajduje się kompleks „tańczących fontann” – warto przeżyć tam spektakl światło i dźwięk, bo fontanny swoją wielkością naprawdę imponują.
Barri Gotic
Dzielnica, którą można określić mianem starego miasta. Najważniejszym punktem jest katedra pod wezwaniem św. Eulalii. Ponadto w dzielnicy Barri Gotic znajduje się dawny pałac królewski, a dzisiaj siedziba najwyższych władz Katalonii.
Sagrada Familia
Monumentalna budowla zaprojektowana i rozpoczęta przez Antonio Gaudiego. Budowana jest już ponad 130 lat i jeszcze jakiś czas katedra i jej otoczenie będą wielkim placem budowy. Antonio Gaudii spędził na budowie kościoła ostatnie lata swojego życia – mieszkał w niej i nadzorował roboty budowlane. Trudno określić jaki styl architektoniczny reprezentuje Sagrada Familia. Jest niepowtarzalna, po prostu barcelońska.

W Barcelonie znajdziemy tysiące wygodnych miejsc noclegowych i nieprzebraną liczbę punktów gastronomicznych. Można je odwiedzać całą dobę. W Barcelonie spać chodzą tylko jej mieszkańcy. Turystom szkoda marnować czas na sen w najpiękniejszym mieście Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here